A+A 2017 Fuarı ekimde Düsseldorf’ta

İki yılda bir düzenlenen A+A 2017 Fuarı 17-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Düsseldorf kentinde yapılacak. Messe Düsseldorf tarafından 20 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen toplantıda fuar basına tanıtıldı.

İki yılda bir düzenlenen A+A 2017 Fuarı 17-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Düsseldorf kentinde yapılacak. Messe Düsseldorf tarafından 20 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen toplantıda fuar basına tanıtıldı.

Toplantıya Messe Düsseldorf A+A 2017 Fuarı Direktörü Birgit Horn, Bornack GmbH & Co. KG firması Genel Müdürü Klaus Bornack ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Kurt ve Messe Düsseldorf Türkiye Temsilcisi Demet Tezulaş katıldı.
Horn, fuarı tanıttığı konuşmasında, 17-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek fuarın gündeminin kişisel korunma önlemleri, işyeri güvenliği ve işyerinde sağlık konularının oluşturacağını söyledi.
Horn, “Sektörünün lider etkinliği olan fuarda bin 900 dolayında katılımcı firma temsil edilecek. Dünyanın değişik kıtalarından çok sayıda firma katılım başvurusu yapmış bulunuyor. İşyeri güvenliği ve güvenlik yönetimi uzmanları, insan kaynakları sorumluları ve işçi-işveren komiteleri üyeleri, sanayi sektöründen gelecek satın alma yetkilileri, ihtisas mağazaları temsilcileri ve işyeri hekimlerinin yanısıra, itfaiye, teknik destek birimleri ve emniyet kuruluşları temsilcileri, meslek birlikleri ve kaza sigortası kurumları temsilcileri ve küçük işletme sahipleri için A+A Fuarı en önemli etkinliği oluşturuyor. A+A 2017 etkinliğinde kişisel korunma önlemlerine ilişkin tüm ürün ve hizmetler ile sağlıklı ve güvenli işletme süreçleri tanıtılacak. Üreticiler güçlü bir sunumla yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar. Fuarın ürün yelpazesi Corporate Fashion ve ergonomik büro mobilyalarından koruyucu ekipmanlara, yangından korunma önlemlerine, acil durum yönetimine ve işletmelerde alınabilecek çevre koruma önlemlerine kadar uzanıyor. A+A İhtisas Fuarı’na paralel olarak düzenlenecek 35. Uluslararası İşyeri Güvenliği ve İşyerinde Sağlık Kongresi çerçevesinde ise sektördeki güncel gelişmeler ve koşullar hakkında kapsamlı bilgi sunulacak. A+A Kongresi’nin vazgeçilmez bölümünü yine Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Konferansı oluşturacak. A+A 2017 Fuarı’nın çerçeve programında ayrıca, fuarın bu yılki partner ülke etkinlikleri kapsamında önemli meslek birlikleri, kurumlar ve siyasi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek İngiliz-Alman İş Güvenliği Diyaloğu da yer alıyor” diye konuştu.

İş güvenliği pazarı büyüyor

Kişisel koruyucu ekipmanlar pazarının küresel düzeyde yaklaşık 18 milyar Euro’luk bir ticaret hacmine ulaştığını belirten Klaus Bornack, “Bu rakamın içinde Avrupa Birliği’nin yüzde 38’lik bir paya (5,8 milyar Euro) sahip olduğu görülüyor. Almanya’nın pazar payı ise 1,8 milyar Euro olarak veriliyor. Uzmanlar sektördeki olumlu gelişmenin devam edeceğini belirtiyorlar. Geleceğe yönelik bu olumlu tahminler A+A 2017 katılımcıları için de ciddi bir avantaj oluşturacak, zira uluslararası uzmanların katılımıyla İhtisas Fuarı ve Kongre artık güvenli ve sağlıklı çalışma yaşamı açısından küresel düzeyde lider bir platform haline gelmiş bulunuyor” dedi.
A+A 2015 Fuarı’na–yüzde 30’dan fazlası yurtdışından olmak üzere –80 ülkeden 65 bin’in üzerinde ihtisas ziyaretçisi gelmişti. Ziyaretçilerin üçte ikisi orta veya üst düzey yönetim kadrolarından olup, şirketlerinin satın alma kararlarında yetki sahibi olan kişilerden oluşuyordu.
Bu yıl fuara Türkiye’den 23 şirket katılacak.