All4pack Paris, sektör profesyonellerini buluşturacak

All4pack Paris Uluslararası Gıda İşleme, Ambalaj ve Paketleme Makineleri Fuarı, 26-29 Kasım 2018 tarihleri arasında Fransa'da Paris Nord Villepinte’de düzenlenecek.

All4pack Paris Uluslararası Gıda İşleme, Ambalaj ve Paketleme Makineleri Fuarı, 26-29 Kasım 2018 tarihleri arasında Fransa'da Paris Nord Villepinte’de düzenlenecek. İki yılda bir düzenlenen fuar, nakliye, depolama, lojistik, ambalaj, malzeme taşıma gibi alanları kapsıyor. Dört gün boyunca bilgi alışverişi, tanıtım, yenilik ve sunumlar için 87 bin profesyonelin bir araya gelmesi bekleniyor.

Hammaddeden üretim hattı sonu ve intralojistiğe kadar ambalaj ve ambalaj dünyası; küresel, yenilikçi ve tamamen birbirine bağlı bir üretim zinciri ve Endüstri 4.0 ile çok kanallı B2B ve B2C ticaretinin şartlarının sağladığı fırsatların yarattığı köklü değişikliğe sahne olan bir sektör.
All4pack, Paris pazarın tanıklık ettiği entegrasyon stratejisini göz önünde bulundurarak ambalaj ekosisteminin inovasyon yeteneklerine ışık tutan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor; hammadde, işleme, paketleme ve paketleme makineleri, markalama ve kodlama, ambalajlama çözümleri ve kaplar, paket baskı ve etiketleri, ikincil, üçüncül ve nakliye paketleme makineleri. Fuar aynı zamanda intralojistik sektörüne de hitap etmektedir: sürekli taşıma, otomatik sistemler, lojistik hizmetler ve BT sistemleri, depolama ve depo tesisleri, kaldırma, forkliftler.

Türkiye en fazla ziyaret eden 7. ülke

Uluslararası ticaret fuarı, gıda, içecek ve sıvı, kozmetik ve tuvalet malzemeleri, sağlık ve eczacılık ürünleri, perakende, e-ticaret, tüketim malları ve sermaye malları gibi sektörlerden gelen sektör karar alıcıları için toplanma noktası olacak.
2016 yılından yola çıkılarak yapılan araştırmaya göre 80 bin ziyaretçinin yüzde 35’i Uluslar arası, yüzde 49’u yeni ziyaretçi, yüzde 39’u dünyada başka hiçbir fuarı ziyaret etmiyor ve yüzde 88’i ‘anında memnuniyet’i bildirdi.
ziyaretçilerinin yüzde 72’i karar verici bir yatırım projesiyle gelmekte, yüzde 77’i projelerini hayata geçirmekte. Ve en fazla ziyaret eden 10 ülke içinde Türkiye 7. sıradaydı. Bu yıl Türkiye fuara, hem bireysel hem de milli katılım gösterecek. Fuarın milli katılımı İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından organize ediliyor.

İnovasyona yönelik etkinlikler planlanıyor

Yüksek kalitede bir etkinlik mantığında, 2018 pazarlama stratejisi, pahalı ve kaliteli pazarların ve yüksek yatırım potansiyeline sahip alıcıların hedeflenmesi şeklinde belirlenmiş durumda: ALL4PACK Paris, katılım yelpazesi planlarına karşılık gelen katılımcılarla yapılacak toplantıları düzenlemek ve optimize etmek için onların beklentilerini dikkatle inceliyor. Bu arz/talep eşleştirmesine ve düzenlenecek iş toplantılarına ek olarak, bin 500 Avrupalı ve Afrikalı üst düzey alıcının seçilmesi için özel bir program düzenleniyor.
Bir ticaret fuarı olarak, ALL4PACK Paris'in rolü sadece işleri hızlandırmak değil, aynı zamanda bir topluluk oluşturulmasını kolaylaştırmaktır ve 2018 fuarında çok çeşitli özel içerik ve etkinlikler yer alacak. Fransız uzmanlığı ve yaratıcı “Frenchtouch” uluslararası ziyaretçilerin alışveriş listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Etkinlik dahilinde inovasyona yönelik birkaç etkinlik planlandı.15’ten fazla startup firmasının katılımı bekleniyor. Yenilikleri keşfetmek için 4 gün boyunca canlı oturumlar düzenlenecek.
2018 fuarının ayrıca, dört günlük etkinlik boyunca neşeli bir ortam yaratacak ağ fırsatları, kahve resepsiyonları, mutlu saat etkinlikleri ve gösterilerle olumlu bir fuar ortamı haline getirilmesi amaçlanmıştır.