Aromsa “En İyi Yönetilen Şirketler” ödülüne layık görüldü

Aromsa, Deloitte Private tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen “En İyi Yönetilen Şirketler” programında ödül aldı. Ödül törenine Aromsa Genel Müdürü Murat Yasa ile Satış, Pazarlama ve Ar-Ge’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Melis Yasa Aytaman katıldı.

“En İyi Yönetilen Şirketler” başarılı özel şirketlerin güçlü yönlerini ortaya çıkarmalarını ve geliştirmelerini sağlayan, bunu şirket liderlerine hem koçluk yaparak hem de onların yeteneklerini tanıyarak gerçekleştiren bir programdır. Şirketlerin uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde yönetim performanslarının değerlendirilmesini temel alır.

“En İyi Yönetilen Şirketler” programı 1993 yılında Kanada’da uygulanmaya başlamış ve ülkenin önde gelen iş dünyası ödül programlarından biri olmuştur. Program, Kanada’dan sonra İrlanda, Hollanda, Belçika, Şili ve Meksika’da hayata geçirilmiş olup Avusturalya, Fransa, İtalya, İngiltere, Amerika ve Çin’de başlama aşamasındadır. Önümüzdeki dönemde, program tüm ülke programlarını bir araya getiren evrensel bir boyut kazanacak ve piyasalardaki sınırlar arası iş birliğini artıracaktır. Program Türkiye’de Mayıs 2018’de başlatılmıştır.

“En İyi Yönetilen Şirketler” ünvanı şirketlere birden fazla yıl boyunca tanınabilir ve böylece şirketler en iyilerin bulunduğu bir grubun parçası olur.

Türkiye’nin Best Managed Companies programını özel yapan nedir?
Merkezinde özel Türk şirketlerinin olması
Bütünüyle şirket performansı ve sürdürülebilir büyümeye odaklanması
Tüm organizasyonun iş birliğini göz önünde bulundurması
Finansal performanstan fazlasını ölçmesi
Tüm başvuru sürecinde en iyi uygulamalar konusunda bilgilendirmesi
Uluslararası bir “En İyi Yönetilen Şirketler” topluluğunun üyesi olabilme