Barilla’dan bisküvi pazarına yeni marka, Mulino Bianco

Barilla, Türkiye'deki marka ve ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Makarnada Barilla ve Filiz, sağlıklı atıştırmalıkta ise Wasa ve Gran Pavesi'den sonra İtalyan bisküvi ve unlu mamul markası Mulino Bianco da Türkiye'de satışa sunuldu

Ürünlerini 100’den fazla ülkede tüketiciyle buluşturan Barilla, makarna, sos ve atıştırmalıktan sonra Türkiye pazarındaki lezzetlerine bisküviyi de ekledi. Gıda devi, İtalya’nın bir numaralı bisküvi ve unlu mamul markası Mulino Bianco'nun yenilenen ürünlerini Türkiye'de de lezzet düşkünlerinin beğenisine sundu. Türk damak tadına uygun olarak hazırlanan Sfilati grisini ve Sfoglie galetanın 4 çeşidi ile raflarda yerini alan Mulino Bianco, el yapımı lezzetinde birbirinden leziz krakerleri ile her gün gerçek İtalyan lezzetini sunacak.

Barilla’nın Türkiye pazarındaki 23’üncü yılında makarnada yüzde 30’u aşan pazar payı ile elde ettiği başarıyı, atıştırmalık ve bisküvi alanında da sürdürmek için Mulino Bianco’nun önemli bir itici güç olacağını belirten Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, “Bizler Akdenizliyiz. Yemeyi, iyi lezzetleri seviyoruz. Akdenizli Barilla’nın Türk mutfağındaki yerini, makarna kategorisindeki ürünlerimizin yanı sıra sağlıklı atıştırmalıkta ve bisküvide de güçlendirmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz. Barilla olarak son 7 yıldır aralıksız olarak büyümemizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, makarnadaki liderliğimizi sürdürüp bu kategoriyi büyütürken, sağlıklı ve lezzetli yeni ürün ve markalarla gıda sektöründeki konumumuzu daha da güçlendirmek” dedi.