Belkız Gıda, çay sektöründe emin adımlarla ilerliyor

Gaziantep Nizip ilçesinde 2000 yılında kurulan Belkız gıda, ana faaliyet alanı olan çay sektöründe kaliteden ödün vermeden yoluna emin adımlarla ilerliyor.

Belkız Gıda sahibi Ömer Caymaz, çay sektöründe kaliteden ödün vermeden yoluna emin adımlarla ilerlediklerini belirterek “Ürünlerimizi Sri Lanka’dan özenle seçerek ithal ediyoruz. Çaylarımızı gerekli kontrollerden geçirdikten sonra, hijyenik koşullarda el değmeden paketliyoruz. Gıdanın özelliğini koruyan, alüminyum paket ve karton kutu içerisinde satışa sunuyoruz” dedi.

Seda Er-Gaziantep

Gaziantep Nizip ilçesinde 2000 yılında kurulan Belkız gıda, ana faaliyet alanı olan çay sektöründe kaliteden ödün vermeden yoluna emin adımlarla ilerliyor.

El-Rabia çay markaları ile üretim yaptıklarını söyleyen Belkız Gıda ve Pazarlama İnşaat Sanayi ve Ltd. Şti. Firma Sahibi Ömer Caymaz, “Öncelikli kalite anlayışı ile üretim yapıyoruz. Kaliteden hiçbir şekilde taviz vermiyoruz. Toplam bin 500 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde üretim yapmaktayız. Firmamızda aylık 20 ton civarında çay üretimi yapıyoruz. Ürünlerimizi Sri Lanka’dan özenle seçerek ithal ediyoruz. 400 gr, 800 gr ve 5 kg olmak üzere çaylarımızı gerekli kontrollerden geçirdikten sonra, hijyenik koşullarda el değmeden paketliyoruz. Gıdanın özelliğini koruyan, alüminyum paket ve karton kutu içerisinde satışa sunuyoruz. Ayrıca bu yıl 150 bin TL şeker paketleme makinesi yatırımı yaptık. Aylık toplam 50 ton şeker paketleme kapasitesine sahibiz. Yerel marketlere ürün gönderimi yapıyoruz” dedi.

Ağırlıklı olarak bölgeye hizmet verdiklerini aktaran Caymaz, “Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve çevre illere bölge satış ağımızı profesyonel personellerden oluşturduk. Satış ve satış sonrası hizmet, bölge personellerimizin bulunduğu bölgelerde direkt firmamız tarafından, diğer bölgelerde ise bayilerimiz tarafından sağlanmaktadır. Türkiye geneli toplam 10 civarında bayimiz bulunmaktadır. Faaliyet alanlarımız arasında paket çayları, dökme çay ve bardak poşet çay bulunmaktadır. Firmamız yaptığı tüm yatırımlarda, değişen tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet sunmaktadır” diye konuştu.

Firma olarak her zaman kaliteli, damak tadına uygun ürünler ürettiklerini dile getiren Ömer Caymaz sözlerine şöyle devam etti: “Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmayız. Sektörümüz ile ilgili yenilikleri takip ediyoruz. Sektörümüz ile alakalı fuarlarla katılım gösteriyoruz. Gelecek yıllarda pazar payımızı arttırıp yatırımlarımıza devam edeceğiz. Firmamız sağlam adımlarla büyümekte, her geçen yıl pazar payını arttırmakta ve tüketici güvenirliğini sağlamlaştırmaktadır.”