Dünya Gıda Dergisi'nin Nisan ayı konuları neler?

Gıda sektörünün referans haber kaynağı Dünya Gıda Dergisi'nin Nisan ayı konusu Kanatlı sektörü. Her ay Türkiye'de ve dünyada gıda alanında yaşanan gelişmeleri okuyucularıyla paylaşan Dünya Gıda'nın, Nisan sayısı da yine dopdolu.


*Türkiye'nin kanatlı ürünler ihracatı artıyor mu? İstanbul İhracatçı Birlikleri ile ihracattaki son durumu görüşeceğiz.


*Beyaz ette hastalıklar, antibiyotik kullanımı nasıl olmalı? Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Akan sorularımızı yanıtladı.


*Sağlıklı beslenmede beyaz etin rolü nedir?


*Yeni başlayanlar için kanatlı yetiştiriciliği... Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Olfaz, kanatlı yetiştiricilerinin nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.


*Mérieux NutriSciences Bilimsel Direktörü Samim Saner ile gıda gerçekliği ve kemometri konularını görüştük. İtalya salça sanayii domates ihtiyacını İtalya dışından hangi ülkeden karşılıyor? Bu nasıl tespit edildi? Zeytinin hangi ülkede üretildiği anlaşılabilir mi? gibi soruların cevaplarını söyleşimizde bulabilirsiniz.


*Küresel iklim değişimi ülkemizdeki doğal kaynakları, şiddetli hava olaylarını ve dolayısı ile de gündelik yaşamımızı nasıl etkiliyor?  Tarım-gıdayı nasıl tehdit ediyor?
Bu soruların yanıtlarını İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU ile  nisan sayımızda yer alacak söyleşide bulacaksınız. Prof. Dr.  Kadıoğlu, öngörülerini ve önerilerini Dünya Gıda Dergisine anlattı. 


*Sofranın başrol olduğu filmlerde nisan ayında The Trip to Italy (2014)  var. 


* "Ambalaj önemlidir" sayfamızın bu ayki konuğu Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hacı Ali Güleç. Güleç ile gıdaları daha uzun süre taze kalmasını sağlayan ambalajlar hakkında görüştük.


* Türkiye'nin ambalajlı su tüketiminde ne durumda? Ambalajlı Su Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Seyhanlı açıkladı...

* Petek Ataman, Tarım ve Gıda etiğine dair görüşlerini Dünya Gıda Dergisi okuyucuları ile paylaşıyor...