Duru Bulgur, Duru Dual ürünleri Hollanda mutfağında

Duru Bulgur, dört çeşit karışımdan oluşan Duru Dual ürünlerini Hollanda’nın önde gelen market zincirlerinden Jumbo’da da satışa sundu.

Modern hayat beraberinde zamanı yönetme konusunda problemleri de beraberinde getiriyor. Yoğun çalışan insanlar bir günde pek çok yerde bulunuyor, toplantıdan toplantıya koşuyor, kendilerine zaman ayıramıyorlar. Yemek pişirmeye vakti kalmayan ve bu nedenle doğru beslenememekten şikayet edenlere yönelik karışımlı bulgur çeşitleri hazırlayan Duru Bulgur, Duru Dual ürünlerini hem sağlıklı hem hızlı bir seçenek olarak lezzet severlere sunmuştu.

Firmanın dört çeşitten oluşan Duru Dual ürünleri şimdi de Hollanda’nın önde gelen market zincirlerinden Jumbo’da satışta. Marka Hollanda mutfağında mantarlı, nohutlu, mercimekli ve firikli bulgur çeşitleriyle Türk markası olarak yerini aldı.

Tüketiciye kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlayan mantarlı, nohutlu ve mercimekli karışımların içerisinde Başbaşı bulgur, firikli karışımın içerisinde ise pilavlık bulgur bulunuyor. Ürünlerin içerisindeki bulgur taş değirmenlerde doğal yöntemlerle öğütülüyor. Bileşenlerin (mantar, nohut, mercimek, firik) haşlanma, kurutulma veya kavrulma işlemleri ise tamamen hijyenik şartlarda el değmeden gerçekleştiriliyor.