En beğenilen tavuk menüleri hangileri?

En beğenilen tavuk menüleri nelerdir? İnsanlar en çok hangi tavuk menüsünü tercih ediyor? Bu sayımızda sizlere en beğenilen tavuk menülerini derledik.

Soslarla veya özel soslarla hazırlanması, fırında pişmesi veya haşlanması tavuğun lezzeti için önemli... Restoranlarda tavuk menülerinin yanında özel soslar, tavuğa yakışan bir salata veya makarna servis edilir. Peki en beğenilen tavuk menüleri nelerdir? İnsanlar en çok hangi tavuk menüsünü tercih ediyor? Bu sayımızda sizlere en beğenilen tavuk menülerini derledik.

Büşra Sözen

KFC (Kentucky Fried Chicken)

“KFC’deki tavuklar, her gün taze olarak restoranlarımıza geliyor; usta şeflerimiz tarafından özel baharat karışımlarımızla pişirilerek müşterilerimize sunuluyor. Uzman şeflerimiz tarafından 11 gizli baharat karışımımızla günlük olarak hazırlanan yüzde 100 taze tavuklarımız, müşterilerimizle aramızdaki en sıkı bağ” şeklinde konuşan KFC Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener; müşterilerine sundukları çeşitler arasında Zinger Burger, Double Zinger ve Panini Sandviç gibi sadece kendilerine özel burger çeşitlerinin bulunduğunu da ifade ederek, “KFC restoranlarında burgerlerin yanı sıra parça tavuktan, dev kova menülerine, kanattan dürüm çeşitlerine kadar birçok farklı damak zevkine hitap eden zengin bir ürün çeşitliliği sunuyoruz. Menümüzde ayrıca salata, patates kızartması, coleslaw (lahana salatası), tatlı ve farklı içeceklerden oluşan geniş bir yan ürün seçeneği de bulunuyor. Son yıllarda Türk damak tadına uygun yepyeni lezzetleri menülerimize eklemeye odaklandık. Geçen yıl çıkardığımız Mega Dürüm bunlardan biriydi. Şubat ayında ise tavuk pilav ürünümüzü çıkardık; annelerimizin pilavının lezzetini KFC tavuğuyla buluşturduk. Önümüzdeki dönemde de yeni yerel tatlarımızı çoğaltacağız” diye bilgi verdi.


Misafirleri tarafından en beğenilen menünün “Xtreme Menü” olduğunu belirten Zeliha Şener sözlerine şu şekilde devam etti: “Zinger’i ve KFC tavuklarını doyurucu bir kutuda birleştiren Xtreme Menü’de Zinger Burger’in yanı sıra 2 acılı kanat, 5 hot shot, coleslaw, patates ve içecek bulunuyor.”

Üç Öğün Catering

Üç Öğün Catering Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Dural, “Gıda mühendislerimiz tarafından hazırlanan, aşçılarımızın deneyimli ellerinde şekillenen menülerimizin içinde tavuk yemekleri özel bir yer tutar. Müşterilerimizin en çok beğendiği tavuk yemeklerini seçerek haftalık ve aylık menülerimize özenle yerleştiriyoruz. Böylece müşteri memnuniyetini arttırırken, beyaz etin hafifliğinden faydalanarak ortalama kalori dengesini tutturmayı hedefliyoruz. Beyaz et markalarımızı Türkiye’nin önde gelen üreticileri arasından seçiyoruz. Bazı yemeklerde paneleyerek, galeta unu ve özel soslarla kızartılan 'şinitzel' gibi… Bazı yemeklerde nar gibi fırınlanmış buharı üzerinde, içinde binbir lezzetli harcıyla 'piliç topkapı' gibi… Bazen de kırmızı etin tahtını sallayacak derecede iddialı, hünkarlara layık 'beğendili tavuk kavurma' gibi… Hangi çeşit olursa olsun özenle, fark yaratacak lezzetleri hedefliyoruz.” dedi. Misafirleri tarafından Piliç Roti'nin çok beğenildiğini ifade eden Dural bu menü hakkında şu bilgileri verdi: “İşin sırrı fırınlama aşamasında. Asla süre uzun tutulup tavuk eti kurutulmamalı. Piliç roti yaparken mantar yerine patates de kullanabilirsiniz. Özellikle küçük taze patateslerle çok güzel olur. Köriyi sevenlere baharatlara ilave etmelerini tavsiye ederiz.”


Beef & Chicken

Beef & Chicken CEO'su Ömer Can Demirbilek, “Menümüzde dünya mutfağı ve Türk damak tadına hitap eden tavuk menülerimiz var bunlar arasında öne çıkanlar İspanyol tava ,körili tavuk ve soya soslu tavuğumuz, tabii Bbq soslu tavuğumuzu da unutmamak gerekir. Gerek restoranlarımızda gerekse eve serviste öne çıkan ilk lezzetimiz aslında hint mutfağına aşina olan körili tavuk.” Körili tavuğun listelerinde bir numara olduğunu ifade eden Demirbilek sözlerine şu şekilde devam etti: “Köri ve özel krema sosumuz Körili Tavuğu her zaman bir numara yapıyor. Körili tavuk hint mutfağı olsa da içine kattığımız baharat ve özel soslarımız onu vazgeçilmez yapıyor sanırım.”

Popeyes

TAB Gıda Pazarlama Genel Müdürü Seçil Kurdoğlu, “Menümüzde kemikli ürünlerden Golden But, Acılı Kanat, Kalça, Kaburga, İsot Biber Wings ve Parça göğüs ve kemiksiz olarak Tenders, Nuggets, Dip’n Chicken ve Wicked Chicken ürünlerimiz var. Ayrıca Panini Mozzarella Sandviç, Panini Gusto, Chicken Deluxe Sandviç, Popchicken, Double Popchicken, Tavukburger, Poproll ve Nuggets Salata ürünlerimiz ve çocuklara özel Kids sandviçimiz var. Genellikle parça tavuk ürünlerimizden Acılı Kanat ve sandviç ürünlerimizden Panini Sandviçleri öne çıkıyor. İsot Biber Wings ise Türkiye’ye özel, yepyeni bir ürünümüz ve çok güzel yorumlar alıyoruz. İsot biberi ve cajun baharatları ile terbiyelenmiş dışı çıtır içi yumuşacık tavuklar, yeni otlu ve yoğurtlu sosla birlikte servis ediliyor ve Türk damak tadına oldukça uygun” dedi.

Misafirleri tarafından Kova menüleri, Maxi menüler ve yeni ürünleri olan İsot Biber Wings menüsünün beğenildiğini belirten Kurdoğlu bu menüler hakkında şu bilgileri verdi: “Özellikle birkaç kişilik grupların tercihi olan Kovalarımızda farklı çeşitlerde parça tavuk ya da acılı kanat seçeneği var. Maxi Menüler ise, farklı Popeyes® lezzetlerini aynı anda ve daha avantajlı bir şekilde sunduğu için tercih sebebi.”

Maşuk Catering

Maşuk Catering Müdürü Musa Yılmaz, “Tavuk menümüzde Sultan Kebabı, Tavuklu Patlıcan Kebabı, Abant Kebabı, Tavuk Şiş, Piliç Topkapı, Piliç Roti, Piliç Kroket, Fırın Tavuk, Tavuklu Bezelye, Piliç Cordonblue ve Tavuklu Mantar Sote bulunuyor. Misafirlerimiz tarafından en çok beğenilen menümüz Sultan Kebabı ve Piliç Şiş. Sultan kebabı; yufka içerisine tavuk, bezelye, patates,
havuç , mantar ile garnitür hazırlanıp sarılarak üzerine de kaşar konularak hazırlanan bir yemek. Abant kebabı; tavuk, patlıcan, kabak, patates, havuç doğranıp kızartılıp üzerine beşamel sos dökülen, Piliç Şiş ise tavuk göğsünün kuşbaşından büyük doğranıp soslanarak çöp şişlere dizilerek yapılan bir yemektir.”