Le Cordon Bleu mezunlarından lezzetli sunumlar

Fransa'nın "patisserie" kültürünü İstanbul'un seçkin tatlılarıyla buluşturan 'Journée Pâtisserie et Boulangerie'de Le Cordon Bleu mezunlarının stant ve sunumları konukların beğenisini kazandı.

'Journée Pâtisserie et Boulangerie', bu yıl ikinci kez Fransız Sarayı’nda gerçekleştirildi. Yeni lezzetleri ve konuklarıyla her iki ülkenin tatlı, pastacılık ve fırıncılık kültürünü tanıtan 'Journée Pâtisserie et Boulangerie'; dünyanın önde gelen mutfak sanatları kurumu Le Cordon Bleu’nun, dünyaca ünlü şeflerini ve mezunlarını da konuk etti.

Misafirleri hemen girişte Londra Le Cordon Bleu mezunu Sinem Ekşioğlu’nun kurucu ortağı ve kreatif direktörü olduğu Five O’clock Patisserie’nin standı karşıladı. Hemen yanında Hünkar Lokantalarının 4. Nesil temsilcisi olan Madrid Le Cordon Bleu mezunu Ufuk Ügümü’nün sahibi olduğu Kruvasan İstanbul markasının çeşitli croissantları büyük ilgi gördü. Ana salonda Le Cordon Bleu İstanbul mezunu Şeyda Tomruk, kurucu ortağı olduğu Art Cafe ile zarif lezzetleri sundu. Paris Le Cordon Bleu mezunu Nathalie Stoyanof Suda’nın 5. Jenerasyon Yöneticisi olduğu beyaz fırının da lezzetli ve renkli makaronları ilgi gördü. Yine Le Cordon Bleu Paris mezunu, Nicole Restauran’ın şef-sahibi Aylin Yazıcıoğlu kurduğu standın yanı sıra, katılımcılara “Türk esinli Fransız tatlısı: Antep Fıstıklı Milföy” tarifi ile misafirlere etkileyici bir sunum yaptı.
Etkinlikte Le Cordon Bleu’nun şeflerinden Master Şef Christophe Bidault veEğitmen Şef Richard Vacher, “Böğürtlenli Ganaj, Pate Sucre, Limon Kreması ve Sable Diamants” workshopları ve kör tadım gerçekleştirdi.