Growtech Eurasia’ya 100 ülkeden 85 bin ziyaretçi bekleniyor

Uluslararası Growtech Eurasia Tarım Fuarı 28 Kasım-01 Aralık 2018 tarihleri arasında 30 ülkeden 800 marka ve firma ile 100 ülkeden 85 bini aşkın ziyaretçiyi Antalya’da ağırlayacak.

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı Uluslararası Growtech Eurasia Tarım Fuarı, 28 Kasım-1 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda, ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarından 100’ün üzerinde ülkeden 85 bini aşkın profesyonel ziyaretçi ve 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve markayı buluşturmaya hazırlanıyor.

Tarım sektöründe Türkiye’nin en büyük uluslararası fuarı olan Growtech Eurasia’da bu yıl Çin, Güney Kore, Hollanda, İspanya ve Macaristan’dan milli katılım gerçekleşecek ve firmalar toplu şekilde ülke pavilyonlarında ziyaret edilebilecek. Fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizatörlüğünde Alım Heyeti Programı’na ev sahipliği yapacak. Fuar süresince uluslararası tedarikçiler ve satın almacıların özel iş görüşmeleri için platform sağlanacak.

Growtech Eurasia 18. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’nın her yıl tarım sektörü için 600-700 milyon dolar iş hacmi oluşturduğuna dikkat çeken Growtech Marka Direktörü Engin Er, “Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı, Türkiye’de uluslararası boyuttaki en büyük fuar. Antalya’da düzenliyoruz ve 18. yılımız. Geçen yılki istatistiklere bakacak olursak 101 ülkeden ziyaretçi geldi ve 25 ülkeden de katılımcımız vardı. Bu yıl çok daha fazla ziyaretçi ve katılımcı bekliyoruz” dedi.

Growtech Eurasia’nın dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğinin altını çizen Engin Er şöyle devam etti: “Bizim fuarımızda aslında 5 tane ana kategori var. Bunlardan biri ‘Tohumculuk’. Türkiye Tohumcular Birliği TÜRKTOB ile beraber çalışıyoruz yıllardır. Diğer bir bölümümüz ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’. Burada Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği SERKONDER var. Fuarımızın diğer bir parçası ‘Bitki Besleme ve Koruma’. Burada da Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği GUİD ile birlikte çalışıyoruz. ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ kategorimiz var. Bu yıl yeni bir bölüm ekledik Fuara ve ‘Hayvancılık’ı da içine kattık. Growtech Eurasia Uluslararası Tarım Fuarı yılda bir kere yapılıyor ve bu fuarı değerlendirmek için katılımcı ve ziyaretçilerin mutlaka Growtech’de olmaları gerekiyor.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 11. kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisine sektörün önde gelen liderleri konuşmacı olarak katılacak. Ziyaretçilerin 50 bin m2 alanda gerçekleşen Growtech Eurasia’da daha verimli bir fuar deneyimi yaşamaları için bu yıl mobil uygulama hayata geçirilecek.