Hopadan Çay, bayi sayısını artırmaya odaklandı

Günlük 50 ton yaş çay işleme kapasitesi ile Türkiye’nin her yerine e-ticaret ve bayiler aracılığıyla çay gönderimi yapan Hopadan Çay, bayi sayısını artırmayı hedefliyor.

Bölgedeki çay üreticilerinin, en iyi çay bahçelerinden temin ettiği çay filizlerini Türkiye genelinde dağıtıma sunduklarını anlatan Hopadan Çay Yönetim Kurulu Başkanı Mertcan Aydın, Hopadan Çay’ı, kar, yağmur, nem ve güneşin çay ürününe kattığı lezzet, tat ve aroma ile birlikte tecrübeli ekibimiz tarafından tüketicinin damak zevkine uygun şekilde ürettiklerini söyledi.
Hopadan Çay markası altında, “İlk Hasat, Gold, Filiz, Tiryaki, Harman ve Hediyelik” çayları doğal tadında üretip tüketiciyle buluşturduklarını ifade eden Aydın, “2016 yılında Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde çay üretimine başladık. Kundura ve Kemalpaşa’da yer alan 2 deponun yanı sıra İstanbul’da da yeni bir oluşum planlıyoruz. Dudullu’da bu yıl içerisinde hizmete açacağımız depo, satış reyonu ve ofis ile birlikte hizmet ağımızı geliştireceğiz. Online satış sitemiz ile yaptığımız satışlarımızda bölgenin yakınlığına göre daha hızlı harekete geçebileceğiz” açıklamasında bulundu.

Yurtdışı pazarı için çalışmalar başladı

Günlük 100 ton yaş çay işleme kapasitelerinin 50 tonunu kullandıklarını ve bunun da 10 ton kuru çaya tekabül ettiği bilgisini paylaşan Aydın, çayı fabrika çevresindeki köylüler ve Hopa’dan aldıklarını kaydetti.
Hedeflenen satış rakamlarına ulaştıklarını ancak elde edilecek verilerin 2018 yılı sonunda belli olacağını söyleyen Mertcan Aydın, satışlarını e-ticaret ve bayilik üzerinden gerçekleştirdiklerini yineledi. Şu an hâlihazırda Doğu Anadolu Bölgesi, Antalya, İstanbul ve Ankara bölgesinde olmak üzere 11 bayilerinin olduğunu belirten Aydın, Ege Bölgesi’ne yönelik bayilik çalışmaları yürüttüklerinin bilgisini verdi. Bayi sayılarını artırmayı hedeflediklerine işaret eden Aydın, ayrıca başta Dubai olmak üzere Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan pazarı için de çalışma başlattıklarının altını çizdi. Aydın Hopadan Çay markası ile Hopa’nın marka değerini artırmakla birlikte çay sektörüne katkı sağlamayı istediklerini dile getirdi.