İçinizi ısıtan lezzet: Karalahana çorbası

Nelipide Gurme, yüksek besin değerinin yanı sıra detoks özelliğiyle de bilinen her derde deva karalahana çorbasını misafirlerine sunuyor.

Nelipide Gurme, soğuk kış aylarının en faydalı ve en lezzetli sebzelerinden karalahanayı kullanarak yaptığı çorbasıyla içleri ısıtıyor. Misafirlerine yönelik hem yaz hem de kışa özel hazırladığı yöresel tatları menüsüne ekleyen Nelipide Gurme, yüksek besin değerinin yanı sıra detoks özelliğiyle de bilinen her derde deva karalahana çorbasını misafirlerine sunuyor.

Ani hava değişimleriyle salgın hastalıkların kendini gösterdiği bu aylarda şifa gibi bir çorba hazırlayan Nelipide Gurme, vitamin deposu karalahana çorbasını, soğuk kış günlerinde içlere işleyecek sıcaklığıyla misafirlerine ikram ediyor.

K vitamini kaynağı; Karalahana
Çeşit çeşit pideleri ve köy kahvaltılarıyla ünlenen Nelipide Gurme, en doğal K vitamini kaynağı olan, A ve C vitaminleri açısından da oldukça zengin karalahana çorbasının hakkını veriyor. Ordu’nun sembolik lezzetlerinden karalahanayı tereyağı, su, mısır ve fasulye ile tatlandıran Nelipide Gurme, bu şifa çorbasını mısır ekmeği ve köy biberi ile servis ediyor.