İlknak'a “Üstün Lezzet Ödülü”

120’den fazla ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) şefleri ve sömeliyeleri tarafından 2017 yılının Üstün Lezzet Ödülleri bu yıl Belçika Brüksel’de dağıtıldı.


2000 üzerinde ürünün yarıştığı ödüllerde, toplam puanı yüzde 90 üzerinde olan ürünler “Sıradışı Lezzet – Üç Yıldız” kategorisinde değerlendirilirken, Akdeniz’in sularında üretim yapan İlknak Aquaculture Levrek ve Çipura ürünleri ile bu yılın “Üç Yıldız” ödüllerinin sahibi oldu.
Akdeniz sularının yüksek minerali ve İlknak Aquaculture kalitesiyle üretilen levrek ve çipuraları tüm Dünya’ya tattırmak istediğini söyleyen İlknak CEO’su Georgios Meletiadis, “Yatırımlarımızın başarısını destekleyen ve daha kaliteli üretim hedefimizi daima yüksek tutan aldığımız ödüllerdir. İnovasyon çalışmalarımızla yakaladığımız tadın ve kalitenin devamlılığı Akdeniz’in eşsiz sularını tüm dünyaya tanıtacak” dedi.

İlknak Aquaculture, modern kuluçkahanesi, adaptasyon tesisi, 2 ana üretim balık çiftliği ve Avrupa Birliği ihraç kodu olan yeni paketleme entegre tesisi ile sağlıklı ve kaliteli balıklar üretmeye devam ediyor. 35 milyon yavru levrek ve çipura üretim kapasitesine sahip olan İlknak tesisleri İzmir’in Denizköy, Dikili, Mordoğan ve Karaburun ilçelerinde yer alıyor.