İntermak gıda ve şekerleme ekipmanları üretiyor

Şekerleme sektörüne üretim ve proses ekipmanları ve reçel hazırlama, pişirme, karamel, sert şeker, dolum makine ve tankları ürettiklerini belirten İntermak Genel Müdürü Hüsamettin Sönmez, sektörün talep ve ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler tasarlamak için çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Yıldız Doğruer Yemiş-Konya

Geniş ürün yelpazesi ile tedarikçisi oldukları firmalara komple çözümler sunan ve 29 yıldan beri süt ve gıda sektöründe faaliyet gösteren İntermak, tecrübe birikimi ve geniş ürün yelpazesiyle iddialı. Firma makine, katkı maddeleri ve hijyen grubu olmak üzere üç ana grupta Milkol, İntem ve Provita markalarıyla üretim yapıyor.
Son yıllarda şekerleme sektörüne de muhtelif üretim ve proses ekipmanları ürettiklerini belirten İntermak Genel Müdürü Hüsamettin Sönmez şunları söyledi: “Yıllardır ağırlıklı olarak süt sektörüne makine ekipman üretiyoruz. Son yıllarda şekerleme sektörüne de muhtelif üretim ve proses ekipmanları üretiyoruz. İnvert şeker, reçel hazırlama, pişirme, karamel, sert şeker, dolum makine ve tankları üretmekteyiz.”
Fabrika projelendirmesi, üretim, tedarik, montaj ve işletmeye alım süreçleriyle anahtar teslimi tesisleri yurtiçi ve yurtdışında kurduklarını belirten Sönmez, “Milkol markası adı altında makine ekipman üretiminde, paslanmaz malzeme ağırlıklı olarak soğutma, depolama ve proses tankları, pastörizatörler, her çeşit peynir, yoğurt, fermente ürünler ile süt üretim hatları üretiyoruz. Ayrıca kimya, kozmetik ve meşrubat sektörlerine de muhtelif ekipmanlar üretiyoruz. Son yıllarda şekerleme sektörüne de muhtelif üretim ve proses ekipmanları üretiyoruz. Bunun yanında, invert şeker, reçel hazırlama, pişirme, karamel, sert şeker, dolum makine ve tankları üretmekteyiz” diye konuştu.
İntem markasıyla hijyen ürünleri imalatı yaptıklarını belirten Sönmez, “Endüstriyel CIP temizlik ürünleri, sağım sistemleri ve soğutma tankları için temizleyeciler üretiyoruz. El dezenfektanlarını yüksek kalitede üretmekteyiz. Gıda üretim tesislerinin ihtiyacı hijyen turnikeleri ve bariyerleri üretimi de geniş ürün yelpazesiyle devam etmektedir” dedi.
Ürün portföylerine yeni ürünler eklemeye devam ettiklerini aktaran Sönmez, bu alandaki Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Sönmez, “Anahtar teslimi tesis kurarken doğru ve optimum teknoloji seçiminde ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ar-Ge müdürlüğümüz sektörün talep ve ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler tasarlamaya devam ediyor. Geniş ürün portföyleri ile tedarikçisi olduğumuz firmalara komple çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda anahtar teslim tesislerini, yurt içi ve yurt dışında kuruyoruz” diye konuştu.