Kitchenette'den Sevgililer Günü’ne özel pastalar

Kitchenette'nin menüsünde Sevgililer Günü’ne özel romantik pastalar yer alıyor.

Kitchenette, Sevgililer Günü sürprizi olan Angel & Devil Cake için ilhamını menüsündeki Devil’s Food Cake’ten alıyor. En büyük aşkların karşı kutupların birbirini çekmesiyle yaşandığını düşüncesinden yola çıkan Kitchenette, bitter çikolatalı Devil’s Food Cake’i, yanında sunduğu lezzetlerle taçlandırarak 14 Şubat’a özel bir sunumla misafirlerine sunacak.

Angel & Devil Cake’teki bitter çikolatalı pastaya; pancarlı biscotti kırıntıları, vanilyalı dondurma ve pişmaniye eşlik ediyor. Bu özel Sevgililer Günü lezzetine ilham veren Devil’s Food Cake ise ismini içindeki yoğun bitter çikolata kreması ve çikolatalı ve pancarlı kekin koyu kırmızıya çalan renginden alıyor.

Kitchenette menüsünün bir diğer sevilen tatlılarından Red Velvet Cake meyveli kekin lezzetini, kayısı püresinin ekşi ve tatlı tadıyla birleştiriyor. Red Velvet Cake’in ateş kırmızısı ve yumuşacık pandispanya katmanlarının arasındaki kayısı püresini ise kar beyazı, vanilyalı mascarpone kreması tamamlıyor. Bu özel tatlının kırmızı renginin Kitchenette’in ünlü kırmızısıyla uyum taşımasıysa büyük bir tesadüf. 1960’ların ABD’sinde, kekler renklerinin güzel olması ve de taze ve yumuşak kalmaları adına pancar suyu ve püresiyle hazırlanırmış. Yıllardır süregiden bu gelenek, romantik anların en sevilen pastalarından biri olan Red Velvet Cake’i tatlı efsaneleri arasına sokmayı başarmış.