Kuzey Çin ve Hindistan gıda pazarlarından pay almak için fırsat

World of Food Beijing Fuarı, ANUFOOD China 2017 – powered by Anuga adı altında 30 Ağustos – 1 Eylül 2017 tarihleri arasında Çin’in Beijing şehrinde China International Exhibition Center’da düzenlenecek.

World of Food Beijing Fuarı, ANUFOOD China 2017 – powered by Anuga adı altında 30 Ağustos – 1 Eylül 2017 tarihleri arasında Çin’in Beijing şehrinde China International Exhibition Center’da düzenlenecek. Anuga’nın düzenleyicisi Koelnmesse ile Çin’in toplam gıda ithalatının yüzde 70’ini gerçekleştiren 6 bin gıda ithalatçısı ve distribütörünün üye olduğu CFNA - Çin Gıda Ürünleri ve Doğal Ürünler Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak organizasyonu olan fuar büyük ilgi görüyor.

Bir önceki fuar 25 bin m²'lik bir alanda düzenlendi. Fuara, 34 ülke ve bölgeden katılan 683 firma, yaklaşık 25 bin ihtisas ziyaretçisine ürünlerini tanıtma imkanı buldu.

Gıda ve içecek sanayine yönelik yapılacak bu ihtisas fuarı gıda ithalatı alanında önemli oranda büyüme kaydeden çekici bir pazara, Kuzey Çin Bölgesi’ne hitap ediyor. Çin’in toplam gıda ürünleri ithalatının 19 milyar dolarlık kısmı ya da başka bir deyişle yüzde 45’i günümüzde Kuzey Doğu Bölgesi’nden giriş yapıyor. Sadece Beijing’de 40 bin kayıtlı gıda ve içecek sanayi firması, 13,7 milyar dolar iş hacmine sahip catering sanayi ve son olarak da 200 milyon insana yönelik bir pazar bulunuyor. ANUFOOD China 2017, bu pazara girmek isteyen firmalara fırsat sunuyor. Etkinlik, perakendecilere, ithalatçılara, distribütörlere ve ikram sanayine doğrudan ulaşma imkanı sağlıyor.

Annapoorna World of Food India

Koelnmesse, Annapoorna World of Food INDIA fuarını 14 - 16 Eylül 2017 tarihleri arasında Mumbai’de Bombay Exhibition Centre’de düzenliyor. Annapoorna World of Food India’ya International Food Service India fuarının da eşlik etmesi sinerji etkisi yaratarak ihtisas ziyaretçilerine kapsamlı bir ürün programı sunacak. İlk kez düzenlendiği 2006 yılından beri her geçen yıl büyüme kaydeden fuara 2016 yılında 131 katılımcı firma gıda ve içecek ürünlerini 6 bin 121 ihtisas ziyaretçisine tanıtma fırsatı buldu. Fuar ziyaretçileri arasında önemli ticari zincirler, ithalatçı firmalar, havayolları, ticari firmalar, catering firmaları, otel, resort ve restoranlar ile gıda hizmeti veren kuruluşlar bulunuyordu. Annapoorna World of Food India’da sergilenecek belli başlı ürünler: Alkollü ve alkolsüz içecekler, ekmek ve unlu mamüller, konserveler ve baharatlar, genel gıda maddeleri, sağlık ürünleri ile bebek mamaları, gıda katkı ve gıda içerik maddeleri, balık ve kabuklu deniz ürünleri, dondurulmuş gıdalar, meyve ve sebzeler, bakkaliye ürünleri, et ve tavuk ürünleri, süt, süt ürünleri ve dondurmalar, hammaddeler, pirinç ve ürünleri, şekerlemeler ve tatlı gıdalar.

Hem ANUFOOD China 2017’de hem de Annapoorna World of Food India 2017’de Türkiye Grup Katılımı’nı So Fuar organize ediyor. Pazarlama çalışmaları ise grup şirketlerinden olan Prexpo Turkey tarafından gerçekleştiriliyor.