Memak’tan yumuşak şekerleme üretmek isteyenler için yepyeni vizyon

1997 yılında çikolata kalıp üretimi ile sektöre adım atan Memak, bugün 5 kıtada yaklaşık 60 ülkede çikolata üretiminden, paketlenmesine kadar her aşamada markaların vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Anahtar teslim çikolata fabrikası kuran Memak, çikolata üretimi yapan fabrikalıların ihtiyaçlarını destekleyen geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Memak ADM-SS-600 Yumuşak Şekerleme Hattı, gelişmiş reçetelendirme sistemi ve teknolojik donanımıyla farklı türde şekerlemeler üretmek isteyen markalar için deneyim sunuyor.

1997 yılında çikolata kalıp üretimi ile sektöre adım atan Memak, bugün 5 kıtada yaklaşık 60 ülkede çikolata üretiminden, paketlenmesine kadar her aşamada markaların vazgeçilmez bir parçası haline geldi.
Anahtar teslim çikolata fabrikası kuran Memak, çikolata üretimi yapan fabrikalıların ihtiyaçlarını destekleyen geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Çikolata işleme makineleri, kalıplama hatları, paketleme makinaları, yumuşak şekerleme hatları, çikolata kalıpları, bar ve nuga hatları; kusursuz kalitede çikolatalar üretmek için, tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülerek titizlikle üretiliyor. Memak üretim, sevkiyat ve kurulum aşamalarını taahhüt ettiği süre içerisinde tamamlayarak çikolata üreticileriyle tam bir uyum içerisinde çalışmakta ve dünyanın birçok noktasına sevkiyatlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyor.
Memak Ar-Ge çalışmalarına önem veren vizyonuyla her geçen gün yenilikçi ürünleri sektörle buluşturmaya devam etmektedir. ADM-SS-600 yumuşak şekerleme hattı, karamel türevleri, fondant, tofi, pektin bazlı jöle ve jel grubu ürünlerin üretimi ve kalıplanması için en son teknolojik imkanlarla donatılmıştır. 7-24 ara vermeden çalışabilme özelliğine sahip hat, ortalama saatte 500 kg. üretim yapabilme kapasitesine sahiptir. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan ADM-SS-600, gelişmiş reçetelendirme sistemiyle üretilmek istenilen farklı ürünler için gelişmiş entegre bir sistem vaat etmektedir. Özelikle protein bazlı süt ve süt tozu hammaddesine yönelik şekillenen ürünlerde, üretimin akşını bozmadan çift katmanlı soğutma ve dinlendirme seçeneği ile, ortaya enfes tatlar çıkartmak isteyen markalar için yepyeni bir üretim vizyonu ortaya koymaktadır.
Sektörde farklı ürünler üretmek isteyenler için bu hattın büyük kolaylıklar sağladığını söyleyen Memak Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Er, “Ar-Ge çalışmalarına verdiğimiz önemle her geçen gün yenilikçi ürünleri sektörle buluşturmaya devam ediyoruz. ADM-SS-600 Yumuşak Şeker Üretim Hattı uzun ve uğraş veren bir çalışmanın ürünüdür. Bu üretim hattı ile farklı hammaddeleri bir araya getirerek yeni ürünler üretmek isteyenler, ihtiyacı olan tüm donanıma sahip olacak. Bu hat sektörde tek tip üretimi destekleyen makinelere, alternatif modüler bir sistem olacaktır” dedi.
Türkiye’de ve dünyada yumuşak şekerleme hatlarının üretiminin oldukça az sayıda firma tarafından gerçekleştirildiğine de değinen Er, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına kulak veriyor bu doğrultuda üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. ADM-SS-600 sektörün tüm ihtiyaçlarına çözüm olabilecek donanımlara sahip. Biz kalitemizin arkasındayız. Ülkemize ve gıda sektörüne değer katmaktan da mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.