Metro Toptancı Market'te görev değişikliği

Deniz Alkaç, Metro'nun Türkiye Satınalma Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu


Metro Toptancı Market Türkiye Satınalma Direktörlüğü görevine, şirkette 20 yıla yakın süredir önemli görevler üstlenen Deniz Alkaç atandı. Alkaç görevi, 1 Eylül tarihi itibarıyla grubun Avusturya operasyonuna atanan Thomas Rudelt’den devraldı. 


Metro Türkiye ailesine 1998 yılında katılan Deniz Alkaç, geçtiğimiz yıllar süresince şirket açısından büyük önem arz eden stratejik görevlerde başarılı projeler yürüttü. Sırasıyla Kategori Yönetimi, Satınalma ve Food Service Delivery (Gıda Sevkiyat) gibi şirket içinde farklı departmanlarda çalışarak önemli deneyimler kazandı. 2013 yılında Kuru Gıda Grup Müdürü olarak atanan Deniz Alkaç, 2015 yılından bu yana Metro Toptancı Market FSD Direktörü olarak görev yapıyordu.

Sektöründeki lider konumu ve başarısının; çalışanlarının bilgi, yetenek ve inançlarına bağlı olduğunu düşünen Metro, organizasyonun içinden yeni kariyer fırsatları yaratmaya yönelik bir insan kaynakları yaklaşımı yürütüyor. Bünyesindeki yeteneklere yatırım yaparak etkisini sürekli büyütmeyi hedefleyen bu yaklaşımın güzel bir örneği olan Deniz Alkaç, başarılı kariyer çizgisini, Satınalma Direktörlüğü göreviyle sürdürüyor.