MULTIVAC, Çözüm Ortağınız

MULTIVAC portföyü sadece ürün beslemesi ve paket­lemesi ile sınırlı olmayıp; paketleme sürecinden önce ve sonraki aşamalara yönelik olarak sürekli geliştirilmektedir.


Ali Suat Öz
MULTIVAC Türkiye Genel Müdürü

Kalitede süreklilikle gelen başarı
MULTIVAC, dünya çapında en önde gelen paketleme çözümleri üreticilerinden biri olarak yaklaşık 5.300 çalışanı ile birlikte 140’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. En yüksek kaliteye sahip ve yenilikçi, termoform, hazır tabak kapatma ve vakum makineleriyle her türlü gıda maddesi, sağlık, tüketim ve sanayi ürünlerinin paketlenmesinin yanı sıra paketleme sürecinden önce ve sonraki aşamalara yönelik olarak etiketleme, kalite kontrol, işleme, dilimleme, porsiyonlama ve otomasyon çözümlerini anahtar teslim üretim hatları olarak sunmaktadır.

MULTIVAC portföyü sadece ürün beslemesi ve paket­lemesi ile sınırlı olmayıp; paketleme sürecinden önce ve sonraki aşamalara yönelik olarak sürekli geliştirilmektedir. Komple paketleme hat çözümlerinin artık tek bir çatı altında sunulabilmesi, bu segmentte yer alan dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için önemli bir fayda sağlamaktadır. Tek bir kaynaktan gelen entegre paketleme çözümleri sayesinde proje tasarımı ve yönetimi kolaylaşır­ken, ekipman arayüzleri sorunsuz olarak netleştirilmekte; böylece teknik ve ekonomik riskler azaltılabilmektedir.

MULTIVAC her makine ve hat çözümünü, müşterilerinin gereksinimlerine göre; paket dizaynı, üretim ve kaynak verimliliği açısından değerlendirerek adeta ‘‘terzi işi‘‘ olarak sunmaktadır. Sunmuş olduğu makine ve hat çözümlerine, yarım asırdan fazla sahip olduğu tecrübe ile gerek kendi üretimi olan gerekse alanında dünyanın lider üreticilerinin sunduğu işleme, dilimleme, porsiyonlama, kalite kontrol ve denetleme gibi farklı modülleri de sorunsuz bir şekilde dahil edebilmektedir. Bu noktada gerek MULTIVAC, gerekse de tüm çözüm ortaklarımızın makine ve hizmet konularında kalite standartlarının sürekliliğini garanti ediyoruz.

Yüksek performans ve kalite:

MULTIVAC S 800
MULTIVAC, S 800 dilimleme makinesiyle, otomatik dilimleme hatlarının kapladıkları alanı azaltırken; aynı zamanda yüksek performans ve kapasiteli dilimleme çözümleri sunar. Otomatik ürün besleme çözümleri ve paketleme makinesinin tek kontrol platformu üzerinden çalıştırılması, S 800‘ün başarısındaki temel faktörlerden biridir.

MULTIVAC S 800 dilimleme makinesi, tam otomatik merkezi yükleme ile donatılmış yalın ve hijyenik tasarımı ile dakikada 800 dilime kadar yüksek dilimleme hızları sunar. Rakiplerinden farklı olarak, eşit kuvvet uygulama prensibi ile kesim yapabilen sıra dışı bıçak tasarımı sayesinde her dilimde aynı kaliteyi sunmaktadır. Porsiyonlama ünitesi, kiremit(shingle), düz veya kule(stack) porsiyonlarda dilimlerin hassas porsiyonlanmasından, ince kesilmiş dilimlerin ayrı ayrı katlanmasına kadar pek çok porsiyonlama görevini gerçekleştirebilmektedir. Alçaltılabilip yükseltilebilen servo tahrikli porsiyonlama ünitesi, 80 mm yüksekliğe kadar kiremit ve kule porsiyonlar ile dökme paketler üretilmesini sağlar. Ürün besleme alanının yalın tasarımı sayesinde operasyon ve bakım süreleri kısalırken verimlilik ise artmaktadır. Hijyenik tasarım sayesinde, makinenin komple yıkanması mümkün olup işleme hattının gıda üretim kalite gereksinimleri güvenle sağlanabilmektedir.

TVI: Porsiyonlama hatlarının lider üreticisi
2017 yılında çoğunluk hissesi MULTIVAC tarafından satın alınmış olan TVI’ın yüksek teknoloji sistemleri, ilk et ürününün temperlenmesinden(ürünün dış yüzeyinde ince kabuk oluşturacak şekilde soğutulması), porsiyonlamanın her türlü çeşidine; ürünlerin ağırlık kontrolünün yapıldığı manuel veya otomatik olarak tabaklara yerleştirilmesinden, hazır paketin paketleme makinesine transferine kadar tüm işlemleri içerir. TVI porsiyonlama sistemleri, yüksek iş hacminde de, kesim, biçimlendirme ve porsiyonlara dağıtım açısından maksimum verimlilik ve ürün kalitesini garanti eder. Porsiyon ağırlıklarının optimize edilmiş olması ve atıl ürünlerin minimum olması ile çok yüksek verimliliğe sahiptir.

Çözüm Ortaklarımız
Rühle – Tambur, Enjeksiyon ve Kesim Makineleri
Black forest, Almanya merkezli Rühle şirketi, yaklaşık 50 yıldır yüksek teknolojiye sahip sofistike, tambur & mikser, küp kesme, enjeksiyon ve donuk et kırıcı gibi et işleme makineleri üretmektedir. Rühle ailesi tarafından yönetilen şirket, Ar-Ge’ye verdiği önemi, Ulusal İnovasyon ödülleri ile taçlandırmıştır. Türkiye pazarı için ana faaliyet alanları ise et ve kümes hayvanları ile süt ürünleridir.

Foodlogistik – Kesim ve Dilimleme Makineleri
Merkezi Neubrandenburg, Almanya’da bulunan Foodlogistik şirketi, 40 yılı aşkın deneyimiyle, yüksek performanslı ve kaliteli, güvenilir kesim makineleri tasarımı ve üretimi gerçekleştirmektedir. Çeşitli uygulamalar ve farklı kapasite seviyeleri için geniş bir makine modeli yelpazesi sunar. Et ve kümes hayvanları, peynir, balık, sebze ve meyve ana faaliyet alanlarında dilimleme, parçalama ve rendeleme, küp kesme, stick kesim ve şerit kesim çözümleri sunmaktadır. Dayanıklı ve hassas küp kesme makinelerinin tasarımı ve imalatı konusunda önemli tecrübesi bulunan şirket ayrıca müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel tasarımlar da yapmaktadır.

Rex – Vakum Dolum Makineleri
Thalgau, Avusturya merkezli şirketin, dolum makinelerinin tasarımı ve üretimi konusunda 35 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Ana faaliyet alanları et ve et ürünleri olup, ayrıca peynir ürünleri, sebze ve meyve ürünleri, sıvı ve yarı sıvı ürünler için çözümler olan şirketin ürün portföyünde vakumlu dolum makinesi, grinding, kıyma porsiyonlama, köfte formlama, kalibre ve asma sistemleri bulunmaktadır. Çeşitli ebat ve kapasitelerdeki en kaliteli ve yenilikçi makineleri üreten REX, kalite ve ürün değerine göre sıra dışı bir fiyat politikasına sahiptir. Şirket, 25 yıllık servo teknolojisi deneyimi, hassas ürün porsiyonlaması, düşük enerji tüketimi ve bakım masrafları ile fark yaratmaktadır.

Schröter - Fırın ve Klima Odaları
Borgholzhausen, Almanya merkezli Schröter, Et ve balık işleme sektöründe, dumanlamalı fırın ve klima odaları konusunda dünya lideri olan bir şirkettir. Geniş ürün yelpazesi içerisinde rakiplerinden farklı olarak sunduğu enerji verimliliği yüksek, yüksek yalıtıma sahip uzun ömürlü klima ve fırın odaları çözümleri, Schröter firmasının tasarımlarında çok yönlülüğünün ve verimlilik odaklılığının en iyi göstergesidir. Şirketin temel yapısını, tasarımlarındaki bu yaklaşıma bağlı olarak yüksek kaliteye verilen önem, yenilik ve müşteri odaklılık oluşturmaktadır. Schröter, klasik üretim programı dışında müşterilere özel uygulamalar için karşı basınçlı pastörizasyon odaları, kurutma odaları ve atık hava temizleme tesisleri gibi çözümler de geliştirmektedir.

Groba – Peynir Kesme ve İşleme Makineleri
Nederweert, Hollanda merkezli Groba, 40 yılı aşkın bir süredir müşterilerine peynir kesme işleme çözümleri sunmaktadır. Tasarım ve inovatif yaklaşımları sayesinde, müşterilerinin ihtiyaçlarının ne olduğunu tahmin edebilme yeteneğine sahiptir.

Cabinplant – Çok Kefeli Terazi ve Dolum Sistemleri
Merkezi Haarby, Danimarka'da bulunan Cabinplant şirketinin başlıca hedefi dünya çapında gıda endüstrisi için yenilikçi ve yüksek kaliteli gıda işleme ekipmanları geliştirmek, üretmek ve pazarlamaktır. Et ve kümes hayvanları, balık ve deniz ürünleri, süt ürünleri, meyve ve sebzeler ve hazır yemek sektörleri hizmet verdiği ana faaliyet alanlarıdır. Özellikle işleme teknolojilerinin geliştirilmesinde; işleme ve tartma ile paketleme ve karmaşık hammaddelerin işlenmesi konularında dünya lideri şirketlerden biridir. Ürün portföyünde çok kefeli terazi, dağıtıcı, dolum sistemleri, yükleme konveyörleri ve platform bulunmaktadır. Geniş ölçekli gıda üretimi için yapışabilen, beslemesi ve elleçlenmesi zor olan ürünlerin, taşınması, işlenmesi, tartılması ve paketlenmesi uzmanlığına sahiptir.

Hastamat - Çok Kefeli Terazi Sistemleri
1953 yılında Almanya’da kurulan Hastamat şirketi; tartım, dozajlama, sayım ve dikey dolum makinelerini içeren hat çözümleri sunmaktadır. 60 yılı aşkın tecrübe, sahip olduğu yaratıcılılık, yenilik ve kalite kendisini rakiplerinden ayırmaktadır. Hastamat, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre de özel çözümler sunabilmektedir.

Leich&Mehl - Etiketlendirme Makineleri
Kernen, Almanya merkezli Leich&Mehl, 20 yılı aşkın bir süredir tartım ve fiyat etiketleme makinelerinde standartları belirlemektedir. Taze et uygulamalarına yönelik çözümleri uzun yıllardır endüstride kul­lanılmakta olup milyonlarca defa etiketleme yap­mıştır. Leich&Mehl gıda sektöründe kendisini kalitesi ile kanıtlamış bir teknoloji tedarikçisidir.
MULTIVAC olarak partnerlerimiz arasında ayrıca; salam, sucuk, sosis, pastırma gibi et ürünleri ile kaşar ve hellim tipi peynir ürünlerinin dilimlenmesinde, yarı ve tam otomatik olmak üzere sanayi tipi tezgah üstü dilimleme makineleri çözümleri sunan Graef, ile et formlama ve yüksek teknolojili pastörizayon makineleri üreten Högger de yer almaktadır.


MULTIVAC: Entegre paketleme hat çözümleri

Tek bir kaynaktan entegre olarak sunulan MULTIVAC çözümleri sayesinde size özel ‘’terzi işi’’ paketleme çözümü, paketleme iş­lemlerinde güvenilirlik, mükemmel kalitede danışmanlık ve satış sonrası teknik servis hizmetleri elde edeceksiniz. MULTIVAC olarak tüm çözüm ortaklarımızın makine ve hizmet konularındaki kalite standartlarının sürekliliğini garanti ediyoruz. Danışmanlık hizmetimize başvurun ve gıda paketleme çözümleri geliştirme konusunda çok uzun yıllara dayanan deneyimimizden faydalanın.