MULTIVAC İnovasyon Günleri

MULTIVAC,yenilikçi termoform, hazır tabak kapatma ve vakum makineleriyle, her türlü gıda maddesi, sağlık, tüketim ve sanayi ürünlerinin paketlenmesinin yanısıra etiketleme ve kalite kontrol gibi sistemlerin de yer aldığı anahtar teslim üretim hatlarına varan, a'dan z'ye paketleme çözümleri sunmaktadır.

MULTIVAC, dünya çapında en önde gelen paketleme çözümleri üreticilerinden biri olarak, 1700’ü Wolfertschwenden (Almanya) genel merkezde olmak üzere yaklaşık 4950 çalışanı ile birlikte, 70'ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir. En yüksek kaliteye sahip ve yenilikçi termoform, hazır tabak kapatma ve vakum makineleriyle, her türlü gıda maddesi, sağlık, tüketim ve sanayi ürünlerinin paketlenmesinin yanısıra etiketleme ve kalite kontrol gibi sistemlerin de yer aldığı anahtar teslim üretim hatlarına varan, a'dan z'ye paketleme çözümleri sunmaktadır.

Müşterileriyle elele
MULTIVAC, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen et ve süt üreticisi müşterilerini ‘‘MULTIVAC Türkiye İnovasyon Günleri‘‘ etkinliği çerçevesinde Wolfertschwenden genel merkezinde ağırladı. Gıdaların işlenmesi, paketlenmesi ve korunması hakkında inovatif teknolojilerin tanıtılması ve MULTIVAC’ın ambalaj geliştirme alanında sunduğu danışmanlık hizmetleri, etkinliğin odak noktasıydı. Misafirlere, şirketin inovasyon ve kalite odaklı stratejik yaklaşımı ve paketleme trendlerinin yanı sıra gıda ürünlerinin fırında pişirilmesi için özel olarak geliştirilmiş bir ambalaj teknolojisi olan Mylar® COOK, en uygun raf ömrü ve sunum görselliği için dizayn edilmiş vakum skin ambalajı MultiFresh™, shrink özel filmi sayesinde büzülebilen, aşırı çekebilir özelliğiyle ürünü tamamen saran ve şeklini ortaya çıkartan FormShrink ® gibi patentli MULTIVAC ürünleri hakkında da sunumlar yapıldı. Misafirler ayrıca 70.000 m² alanda kurulu, içerisinde Eğitim, İnovasyon ve Lojistik merkezlerinin de yer aldığı MULTIVAC Wolfertschwenden genel merkezi, ilgili yöneticiler ile birlikte gezerek deneyimlediler. Özellikle de geçtiğimiz Ağustos ayında açılan, tam otomatik robotik sistemlerle çalışan yeni MULTIVAC Lojistik Merkezi de misafirlerin büyük ilgisini çekti.


‘‘MULTIVAC Türkiye İnovasyon Günleri‘‘ kapsamında, MULTIVAC partnerlerinden dilimleme çözümleri üreticisi WEBER’in Breidenbach’taki merkezini de ziyaret eden misafirler; yakın bölgedeki et ve süt ürünleri üreticilerinden bazılarının üretimlerini yerinde görme fırsatı yakaladılar. Tüketicilerin porsiyon olarak dilimlenmiş salam, sucuk, pastırma ve peynir gibi ürünlere olan talebi her geçen gün artarken yapılan bu ziyaretlerde, tek seferde açılıp bitirilebilecek, ürünleri saklama ve bozulma gibi sorunlardan kurtaran MULTIVAC’ın inovatif paketleme çözüm önerileri de paylaşıldı.

İnovasyon ve kalite
Wolfertschwenden'deki İnovasyon merkezinde görev alan uzman ekiplerimiz, gıda maddeleri, tıbbi ürünler, tüketici ürünleri ve endüstriyel ürünler gibi çeşitli uygulama alanlarında kalite odaklı, yenilikçi paketleme çözümleri geliştirmek için, paketleme malzemeleri ve teknolojileriyle kapsamlı testler yapmayı sürdürmektedir.

MULTIVAC olarak müşterilerimize en iyi desteği sağlayabilmek adına, sahip olduğumuz 100’ün üzerinde aktif patentle birlikte gelecekte de temel araştırma geliştirme projeleri ve günlük kullanım sonuçlarını bir araya getirmeye devam edeceğiz.

İnovatif yaklaşımlarla uygulamaya devam ettiğimiz optimizasyon ve kalite yönetimi sistemlerimiz sayesinde, her zaman en yüksek kalitede ürün, süreç ve hizmeti garanti ediyoruz. MULTIVAC kalitesi, bizim için yalnızca ürünlerimizle değil, kurumsal faaliyetlerimizin her alanında pazarın ve müşterilerimizin tüm gereksinimlerinin karşılamasını ifade etmektedir.