MULTIVAC taze et hat çözümlerinde

Maksimum performans ve verimlilik MULTIVAC taze et hat çözümlerinde

Çocukluğumuzda sadece mahalle kasaplarının tezgahlarından edindiğimiz taze et ürünlerinin paketlere girip neredeyse tüm marketlerde self servis satışa hazır halde sunulması günden güne artış göstermektedir. Bu ürünlerin hijyenik koşulların denetim altında tutulduğu ortamlarda tüm kalite kontrol testleri yapılarak paketleniyor olması tüketicilere güven verirken diğer taraftan üreticiler ise gıda ve tüketici güvenliğini sağlamak amacıyla et ürünlerinin tüm değer zinciri boyunca takip edilebilmesini istemektedir. Bu da ancak paketlenmiş ve kodlanmış ürünler ile mümkündür. Görünen o ki ilerleyen yıllarda taze et ürünlerini sadece paketli olarak alabileceğiz.

MULTIVAC Hazır Tabak Kapatma Makineleri ve Taze Et Paketleme
Perakende sektörüründe taze et paketlemede en yaygın tercih edilen paketleme şekli şüphesiz ki Modifiye Atmosfer Paketleme (MAP) ‘dir. Normal atmosfer havasının vakum ile ortamdan uzaklaştırılarak yerine ürün için uygun gaz kombinasyonu verilerek gerçekleşen MAP uygulaması bilhassa kullanılan yüksek O² gazı ile etin “parlak kırmızı” renginin korunmasına olanak sağlar. Modifiye atmosfer paketleme (MAP) teknolojisinde lider MULTIVAC, hazır tabak kapatma makinelerinin dünya çapındaki üreticisi olup taze et paketlemeye yönelik oldukça fazla deneyime sahiptir. Ürün gamında her türlü kapasiteye yönelik bir çok modeli bulunan firma bu makineleri tek başına çalışacak şekilde üreticelere sunabildiği gibi , hazır tabak besleme (denester), ürün besleme bantları, etiketleme ve kodlama ekipmanları ağırlık ve metal içerik kontolü, hat sonu otomatik kutulama ve paletlemeye kadar bir çok ekipman ile birlikte maksimum performans ve verimlilikte çalışan komple hat çözümleri de üretebilmetedir. Müşterilerinin tüm gereksinimlerini özenle belirleyip, en ince detayına kadar inceleyerek istenilen kapasite ve otomasyon seviyesinde tamamen üreticiye özel sunulan çözümlerin, her bir unsuruyla maksimum verimlikte çalışması MULTIVAC garantisi altındadır. Çözümlerinin güvenilir ve uzun ömürlü oluşlarının yanı sıra satış ve devreye alma sonrası sunulan kapsamlı teknik destek, MULTIVAC hazır tabak kapatma makinelerinizi üretim zincirinizin dayanıklı bir halkası haline getirmektedir. Hazır tabak kapatma makinelerinde taze etin modifiye atmosfer altında paketlenmesinde O² gazı kullanımında gerekli olan “özel pompa” lara ihtiyaç duyulmamakta MULTIVAC’ın geliştirdiği patentli gazlama sistemi ile her hangi bir pompa ile bile yüksek O² gazı kullanmak mümkündür. Üreticelere esneklik sağlayan bu sistem ile bakım masrafları da azalış gösterir.

MULTIVAC’ın Avantajları
MULTIVAC Hygienic Design™
Yüksek üretim verimliliği ve paket kalitesi
Müşteriye özel terzi usulü çözümler
Her türlü kapasiteyi karşılayabilecek geniş ürün gamı
Minumum alanda maksimum üretim
Enerji verimliliği
Kullanıcı dostu tasarım
Uzun ömürlülük
Yüksek O² uygulaması için patentli gazlama sistemi
Komple paketleme hatları için tek elden çözüm
Yurt geneline dağılmış servis ağı ve deneyimli servis uzmanları

MultiFresh™ ile göz alıcı paketler
MultiFresh™ ambalajları ürünü ikinci deri gibi kaplar. Üst film ürünü sıkıca sarar, ancak biçimini değiştirecek bir gerginliğe yol açmaz. Bu sayede kemik ve kabuk gibi keskin veya sert kısımları olan ürünler de güvenli bir şekilde kaplanır. Skin film, ambalaj içeriğini sabitlediği ve ambalajı bütünüyle sararak ürün sıvısının dışarı akmasını önlediği için MultiFresh™ ambalajları sayesinde ürünler dikey ve yatay olarak sergilenebilir. Bir diğer faydası da ambalajlanan ürünün uzun süre dayanmasıdır. Bu işlem için özel olarak geliştirilmiş olan MULTIVAC ambalaj makineleri, alanında çığır açan MultiFresh™ ambalaj malzemeleriyle birlikte kullanılır. Makinenin ve ambalaj malzemesinin mükemmel uyumu sayesinde yüksek kaliteli ve göz alıcı vakum skin ambalajları üretilir. MULTIVAC hazır tabak kapatma makinelerinde de MultiFresh™ uygulaması yapmak mümkün olup uygun makine modeli ile 115 mm ürün yüksekliğine kadar paketleme yapılabilmektedir.

MULTIVAC‘dan Mesaj: İdeal Ambalajı Bizimle Keşfedin.
İdeal Amblajı Bizimle Keşfedin. Eğer bir MULTIVAC satın almaya karar verdiyseniz, müşteriye özel paketleme çözümleri, paketleme işlemlerinde güvenilirlik ve mükemmel hizmet elde edeceksiniz. Geniş ve esnek ürün yelpazemiz size ihtiyaçlarınızı karşılayan, fonksiyonel ve esnek makineler tedarik etmemizi sağlar. Danışmanlık hizmetimize başvurun ve gıda ambalaj çözümleri geliştirme konusunda yıllara dayanan deneyimimizden faydalanın. Başka bir deyişle bize sorun!