MULTIVAC Taze Et Paketlemesi Hat Çözümleri

MULTIVAC, benzersiz makine yelpazesi, maksimum üretim gücü, fonksiyonellik ve esneklik ile taze et paketleme hat çözümleri için sizi ideal paketlemeyle tanıştırmaya hazır.

Taze etin parçalanması, dilimlenmesi, porsiyonlanması ve paketlenmesi gibi eş zamanlı işlemler, özellikle et sektörü için son derece önemlidir. Gıda ve tüketici güvenliğini sağlamak amacıyla et ürünlerinin tüm değer zinciri boyunca takip edilebilmesi, birçok üretici için kritiktir. MULTIVAC, benzersiz makine yelpazesi, maksimum üretim gücü, fonksiyonellik ve esneklik ile taze et paketleme hat çözümleri için sizi ideal paketlemeyle tanıştırmaya hazır.

Taze ve işlenmiş et ürünlerinin, minimum alanda dilimlenmesi ve paketlenmesi

MULTIVAC portföyü sadece ürün beslemesi ve paketlemesi ile sınırlı olmayıp; paketleme sürecinden önce ve sonraki aşamalara yönelik olarak sürekli geliştirilmektedir. MULTIVAC, üretim hattı ve otomasyon konusundaki geniş kapsamlı uzmanlığı sayesinde, müşterilerine tek bir kaynaktan entegre olarak işleme, dilimleme, porsiyonlama, paketleme ve hat sonu için otomasyon çözümleri sunabilmektedir. Komple paketleme hat çözümlerinin artık tek bir şirket tarafından sunulabilmesi, bu segmentte yer alan dünyanın dört bir yanındaki müşteriler için önemli bir fayda sağlamaktadır. Tek bir kaynaktan gelen entegre paketleme çözümleri sayesinde proje tasarımı ve yönetimi kolaylaşırken, ekipman arayüzleri netleştirilmekte; böylece teknik ve ekonomik riskler azaltılabilmektedir.
İlk defa ANUGA Foodtec 2018 Fuarı’nda sergilenecek olan MULTIVAC S 800 dilimleme makinesinin yer aldığı tam otomatik dilimleme ve paketleme hattı, piyasadaki geleneksel dilimleme çözümlerine göre çok daha küçük bir alanda yüksek performans ve verimlilik sunar. MULTIVAC S 800 dilimleme makinesi, R 245 termoform paketleme makinesi, horizontal loader(yatay ürün besleme bandı), L 330 konveyör bantlı etiketleme makinesi, I 211 kontrol terazisi ve metal dedektöründen oluşan hatta ayrıca paketlerin kutulara yüklenmesi için H 130 robot modülü kullanılacaktır.

MULTIVAC S 800 dilimleme makinesi: Yüksek hızlı dilimlemede devrim

MULTIVAC, dilimleme iş alanına girerek, otomatik paketleme hatlarına dilimleme çözümlerinin entegrasyonunun optimize edilmesinde önemli bir ön koşul sağlıyor. Amaç, otomatik dilimleme hatlarının kapladıkları alanı azaltmak; aynı zamanda bu dilimleme çözümlerinin performansını ve kapasitesini arttırmaktır. Ayrıca, dilimleme, otomatik ürün besleme çözümleri ve paketleme makinesinin tek kontrol platformu üzerinden çalıştırılması MULTIVAC’ın başarısındaki temel faktörlerden biridir.

MULTIVAC S 800 dilimleme makinesi, tam otomatik merkezi yükleme ile donatılmıştır ve dakikada 800 dilime kadar yüksek dilimleme hızı sunar. Porsiyonlama ünitesi, kiremit(shingle), düz veya kule(stack) porsiyonlarda dilimlerin hassas porsiyonlanmasından, ince kesilmiş dilimlerin ayrı ayrı katlanmasına kadar pek çok porsiyonlama görevini gerçekleştirebilir. Alçaltılabilip yükseltilebilen servo tahrikli porsiyonlama ünitesi, 80 mm yüksekliğe kadar kiremit ve kule porsiyonlar ile dökme paketler üretilmesini sağlar.

Horizontal Loader - Yatay ürün besleme bandı

Yatay ürün besleme bandı, geniş bir yelpazedeki dilimlenmiş porsiyonların, dilimleyiciden termoform paketlerine verimli bir şekilde aktarılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Ürünlere karşı çok hassas olan bu hijyenik yükleme sisteminin kullanımı sayesinde, dilimleme ile paketleme makinesi arasındaki yükseklik farklarını dengelemeye gerek kalmamaktadır. Böylece tam hattın uzunluğu önemli ölçüde azaltılır.

R 245 Termoform paketleme makinesi

R 245, yüksek düzeyde makine verimliliğine sahip olup, paketleme malzemesi ve enerji tüketiminin azaltılmış olmasıyla karakterize edilir. Kapsamlı ekipman seçenekleri ve yüksek üretim kapasitesiyle, farklı formatlarda paketler yapma fırsatı sunar. Tamamen konfigüre edilebilen bir model olarak, maksimum esnekliğe ve farklı paket formlarına hızlı geçişi sağlayan modüllere sahiptir. Formlama ve yapıştırma kalıplarının basit bir şekilde değiştirilebilmesi için kanıtlanmış MULTIVAC çekmece sisteminin yanı sıra açılabilir yan çerçeve ve hızlı film değiştirme sistemi, makinenin seri bir şekilde farklı paket formatlarına dönüştürülmesine olanak verir. R 245 modelinin kullanımı kolay anlaşılır olup; kumanda edilebilen kullanıcı dostu arayüzü MULTIVAC HMI 2.0 ile donanımlı olduğundan son derece ergonomiktir. Diğer tüm MULTIVAC makineleri gibi R 245 de MULTIVAC Hygienic Design™ tasarımına sahiptir ve böylelikle hem dıştan hem de içten ıslak temizleme imkanı sunar. Rekabet baskısı yüksek olan dilimlenmiş et ürünleri pazarında R 245; sahip olduğu teknoloji ile verimli ve ekonomik bir çözüm sunar.
L 330 konveyör bantlı etiketleme makinesi paketlerin etiketlenmesi için kullanılırken; tüm metallerin güvenilir tespiti için kullanılıp aynı zamanda kullanıcı dostu tartım kontrol işlevine sahip I 211 tartım kontrol&metal detektörü ile kombine edilebilir. Ayrıca H 130 robot modülü paketleri kutulara yüklemek için kullanılır.

TVI: Temperleme ve porsiyonlamadan paketlemeye

TVI Entwicklung und Produktion GmbH şirketi 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren MULTIVAC Şirketler Grubu'nun bir parçası oldu. TVI, et porsiyonlama makineleri ve komple porsiyonlama hatlarının lider üreticisidir. TVI'ın geniş ürün yelpazesi; doğru ürün temperleme(ürünün dış yüzeyinde ince kabuk oluşturacak şekilde soğutulması), presleme, porsiyonlama ve otomasyona yönelik çözümlerin yanı sıra otomatik şiş kebap hatları üretimini kapsamaktadır. Bu yüksek teknoloji sistemleri, ilk et ürününün temperlenmesinden porsiyonlamanın her türlü çeşidine; ürünlerin ağırlık kontrolünün yapıldığı manuel veya otomatik olarak tabaklara yerleştirilmesinden, hazır paketin paketleme makinesine transferine kadar tüm işlemleri içerir. TVI porsiyonlama sistemleri, yüksek iş hacminde de, kesim, biçimlendirme ve porsiyonlara dağıtım açısından maksimum verimlilik ve ürün kalitesini garanti eder.
TVI'ın GMS serisi çözümleri, çok sayıda standart modülü, özelleştirilmiş programları ve çok yönlü et işleme modülleri sayesinde pratik olarak neredeyse her porsiyonlama işlemini yerine getirebilmektedir. ANUGA Foodtec 2018 Fuarı’nda da sergilenecek olan TVI GMS 520 singlecut modeli, dilimleri grup halinde veya tekli olarak banda bırakma fonksiyonu ile çok işlevli ve esnek bir porsiyonlama sistemi sunar. TVI'ın başarılı bu modeli, her kıvamdaki kırmızı ve beyaz eti, her porsiyon için porsiyon ağırlığı ve fire oranını her zaman optimize ederek işler. Böylece küçük ve orta boydaki çiğ üründen filetolar, şnitzeller veya biftekler; donmuş çiğ üründen (-3 °C’ye kadar) ise et dolmaları, barbekü şişleri, gulaş veya kuşbaşı gibi ürünler kesilebilmektedir. Kemikli etler örneğin dana ve kuzu etinden pirzolalar veya füme etler de bu model ile eşit dilimlere kesilebilir. Ürünün dış yüzeyinde kabuk oluşturmak için yapılan uygun soğutma işlemi iyi yapıldığında kemiksiz ürünlerde 1 mm'lik kesim kalınlıkları mümkündür, maksimum kesim kalınlığı ise 50 mm‘dir. Saniyede dört kesim, kısa değişim süreleri ve firesiz porsiyonlamayla GMS 520, çok yüksek verimliliğe sahip bir porsiyonlama sistemidir. TVI GMS serisi çözümleri, yüksek performanslı MULTIVAC termoform paketleme makinelerine veya hazır tabak kapatma makinelerine sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

T 800 Hazır tabak kapatma makinesi

Büyük ölçekli olup, hızlı ürün değişimine ihtiyaç duyan işletmeler için tasarlanmış tam otomatik hazır tabak kapatma makinesidir. T 800 modelinin geniş yelpazeli uygulamaları ile 130 mm derinliğe kadar tabaklar kullanılabilmektedir. Kişisel ihtiyaçlara göre ölçeklendirilebilen, yüksek performanslı T 800 hazır tabak kapatma makinesi, büyük partiler halinde MAP paketleri ve çekici MultiFresh™ vakumlu skin paketleri üretmek üzere tasarlanmıştır.
T 800‘de bulunan basit ve dayanıklı tabak taşıma sistemi, bir veya daha fazla şeritli tabak taşıma için tasarlanabilir. Böylece, sıradışı şekillere ve özelliklere sahip farklı tabaklar, güvenle paketlenebilmektedir. Hassas olarak tabak taşıyan MULTIVAC taşıma konveyörleri, tek ve çift şeritli sistemler için tasarlanmıştır. Şeritlerin sayısı, hızlı bir şekilde ve araçsız olarak değiştirilebilir. Tabaklar, zincirler tarafından yönlendirilir ve kılavuz çubuklar tarafından itilir. Bu sayede tabakların kalıplara tam olarak oturmaları sağlanır. Tüm bu süreç, HMI makine kontrolü üzerinden denetlenir. Böylece kullanılan hazır tabak ve ürün arasında mükemmel bir uyum sağlanır.
T 800 ile kalıp değişimi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. MULTIVAC kalıp değiştirme ve taşıma arabalarıyla farklı formatlardaki tabaklar kullanılmak üzere, kalıpları bir kişi 15 dakikadan daha az bir sürede herhangi bir alete ihtiyaç duymadan değiştirebilir.

MultiFresh ™ ile göz alıcı vakum skin paketler için komple çözümler

MULTIVAC, vakum skin teknolojisinde uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Paket boyutu, ürün çıktısı ve otomasyon seviyesi ile ilgili en yüksek gereksinimleri karşılayan geniş bir yelpazede özel paketleme makineleri sunar. Vakum skin teknolojisiyle uyumlu makine portföyü, sadece termoform paketleme makinelerini değil, aynı zamanda çeşitli performanslardaki hazır tabak kapatma makinelerini de kapsar.
MultiFresh™ paketleri, ürünü ikinci bir deri gibi kaplar. Üst film ürünü sıkıca sarar, ancak biçimini değiştirecek bir gerginliğe yol açmaz. Böylece kemik ve kabuk gibi keskin veya sert kısımları olan ürünler de güvenli bir şekilde kaplanır. Skin film, paket içeriğini sabitlediği ve ambalajı bütünüyle sararak ürün sıvısının dışarı akmasını önlediği için MultiFresh™ paketlerdeki ürünler, dikey ve yatay olarak sergilenebilir. Bir diğer faydası da paketlenen ürünün uzun süre dayanmasıdır. Bu işlem için özel olarak geliştirilmiş olan MULTIVAC paketleme makineleri, alanında çığır açan MultiFresh™ ambalaj malzemeleriyle birlikte kullanılır. Makinenin ve ambalaj malzemesinin mükemmel uyumu sayesinde yüksek kaliteli ve göz alıcı vakum skin paketler üretilir. MULTIVAC hazır tabak kapatma makinelerinde de MultiFresh™ uygulaması mümkün olup, uygun makine modeli ile 115 mm ürün yüksekliğine kadar paketleme yapılabilmektedir.

MULTIVAC: İdeal ambalajı bizimle keşfedin.

MULTIVAC her makine ve hat çözümünü, müşterilerinin gereksinimlerine göre; paket tasarımı, üretim ve kaynak verimliliği açısından değerlendirerek adeta ‘‘terzi işi‘‘ olarak sunmaktadır. Eğer bir MULTIVAC satın almaya karar verdiyseniz, size özel paketleme çözümleri, paketleme işlemlerinde güvenilirlik, mükemmel kalitede danışmanlık ve satış sonrası teknik servis hizmeti elde edeceksiniz. Geniş ve esnek ürün yelpazemiz size ihtiyaçlarınızı karşılayan, fonksiyonel ve esnek makineler tedarik etmemizi sağlar. Danışmanlık hizmetimize başvurun ve gıda paketleme çözümleri geliştirme konusunda çok uzun yıllara dayanan deneyimimizden faydalanın.