Muratbey'den yeni çubuk peynir

Muratbey, ürünlerine Muratbey Çubuk’u ekledi. Muratbey, bu kez de “Çubuk Peynir”le peynir severlerin sofralarında yer alacak.

Çubuk Peynir, Muratbey’in diğer peynirleri gibi az tuzlu, GDO ve Gluten içermiyor. 100 gramı günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 80’ini karşılıyor. 100 Gram Muratbey Çubuk Peynir’de 16.50 gr. protein, 650 mg. Kalsiyum, 600 mg. Fosfor bulunuyor. Yüzde 25 daha az tuzlu olan Muratbey Çubuk, damak tadına düşkün peynir severlerin, besleyici değeri ve eğlenceli formu ile çocukların neşeyle tüketecekleri özel bir ürün.
Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Çubuk Peynir’in, eğlenceli şekliyle sağlıklı ve lezzetli beslenmek isteyenler için ideal bir ürün olduğunu söyledi. Erol, şu sözleri söyledi: “Türkiye’de peynir sektörünü büyüten ve sektöre yön veren önemli firmalardan biriyiz. Geliştirip patentini aldığımız teknolojilerle doğal sütler kullanarak yenilikçi peynirler yapıyoruz. Uşak’da kurulu fabrikalarımızda, seçilmiş çiftliklerden elde ettiğimiz doğal sütleri, yarım yüzyıla yakın tecrübemizle sağlıklı ve lezzetli peynirlere dönüştürüyoruz. Böylece dünyada peynir üretim teknolojisinin gelişmesine de katkı sunuyoruz.”