Nestlé Professional, NESCAFÉ Marka Elçisi Projesi ile gençlere destek oluyor

Nestlé Needs Youth (Küresel Gençlik Girişimi) kapsamında Nestlé Professional tarafından hayata geçirilen NESCAFÉ Marka Elçileri programının 5. Dönemi başladı. Hem marka ile gençler arasında daha yakın bağlar kurmak hem de gençlere staj ve istihdam imkanı sunmak hedefiyle yürütülen program kapsamında 19 üniversiteden 19 genç, Nestlé Professional dünyasını yakından tanıma fırsat buldu.

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional tarafından 5 yıldan bu yana düzenlenen NESCAFÉ Marka Elçileri programının yeni dönemi, 11-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen iki günlük eğitim programıyla tamamlandı.

Marka Elçileri programı, Nestlé’nin gençlere iş fırsatları sunma ve öğrencileri eğitim hayatları süresince iş hayatına hazırlamaya yönelik Nestlé Needs Youth kapsamında sürdürülüyor. Bu yıl 19 üniversiteden 19 öğrencinin katıldığı program kapsamında gençler, okullarında Nestlé Professional’ın elçiliğini üstlendi. Üniversitelerde yapılan güçlü marka elçisi programı olma özelliğini taşıyan etkinlikle öğrenciler, NESCAFÉ markasının üniversite öğrencileri ile bağ kurmasını sağlayacak aktiviteleri kampüslerde uyguladı. Marka Elçileri programına katılan öğrenciler, Nestlé Professional bünyesinde uzun dönemli staj ya da mezuniyet sonrası istihdam edilme şansına sahip oluyor.

Programa ilişkin bilgi veren Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz, “5 yıldır sürdürdüğümüz NESCAFÉ Marka Elçileri programı ile üniversite kantinlerindeki mevcudiyetimizi destekleyerek gençlerle kurduğumuz bağı güçlendiriyoruz. Yine bu program sayesinde her yıl onlarca üniversite öğrencisini, hızla büyüyen, gelişen ev dışı tüketim endüstrisi konusunda eğitiyor ve bilinçlendiriyoruz. Bu sektörü seven ve sektöre gönül veren gençlerle, sadece Nestlé Professional’a değil, tüm endüstriye yeni yeteneklerin kazandırılmasını sağlayacak etkili bir yapı oluşturuyoruz. Bu yıl da Marmara’dan Dokuz Eylül’e, Çukurova’dan Karadeniz Teknik’e kadar Türkiye genelinde 19 üniversiteden gençlerin katılımıyla programımızı hayata geçirdik. İlk eğitim toplantımızda gençlere Nestlé Professional’ı, NESCAFĖ Alegria, NESCAFĖ Milano ve Nestlé Coolpro gibi soğuk ve sıcak içecek çözümlerimizi, kanal kategori bilgileri ile teknik bilgiler eşliğinde anlattık. Katılımcılar aynı zamanda marka elçiliği için gerekli beceriler hakkında uygulamalı olarak bilgi aldı. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, önümüzdeki dönemlerde buradaki arkadaşlarımızla staj ve iş ilişkisi kurmayı hedefliyoruz” dedi.