Perfetti Van Melle Türkiye, ‘Top Employers’ sertifikasını aldı

Vivident, Mentos, Chupa Chups, Big Babol gibi markaların üreticisi Perfetti Van Melle Türkiye; yüksek IK değerleri, uygulamaları ve stratejileri ile dünyanın en çok çalışılmak istenen lider şirketlerine verilen ‘Top Employers’ sertifikasını aldı.

Grup şirketleri bazında, global ya da lokal olarak aday olunabilen bu ödülü, Türkiye’den yerel bazda tek gıda şirketi olarak Perfetti Van Melle Türkiye almaya hak kazandı.

Perfetti Van Melle Türkiye - İnsan Kaynakları Direktörü, Kasım Korun, “İnsan odaklı yaklaşımı ile her zaman öncü uygulamalara imza atan Perfetti Van Melle Türkiye olarak, kazandığımız bu ödül ile ülkemizin en iyi iş verenlerinden olduğumuzu birkez daha kanıtlamış olduk. Türkiye’deki 30. yılımızı kutladığımız 2018’de gelen bu anlamlı ödül, bizlere daha da büyük gurur yaşatıyor. PVM grubu içerisindeki başarısı ile her daim önemli yeri olan Türkiye, çalışanlarına ve müşterilerine verdiği değeri her zaman odak noktasında tutmaktadır. Ar-ge merkezimizde yılda 100’ e yakın yeni ürünün geliştiriyor ve 2 ayrı tesisimizde ürettiğimiz 800 farklı ürünü 74 ülkeye ihraç ederek Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Perfetti Van Melle Türkiye, ülkemizdeki 30. yılında ürün geliştirme, sektörel pazardaki lider konum ve ihracatta gösterdiği başarının yanısıra birçok ülkeye yetenek ve yönetici transfer ederek de Türkiye’ye gurur yaşatmaktadır” dedi.