Polonez’den şarküteride inovasyon

Polonez, dünya çapında yükselen “iyi ve sağlıklı gıda trendi”ne paralel olarak et ürünlerinde yeniliklere imza atıyor. İlk olarak sadece yüzde 1 yağ oranı içeren, düşük kalorili ve protein oranı yüksek ‘Fit Yaşam’ ürünlerini sundu.

Polonez, dünya çapında yükselen “iyi ve sağlıklı gıda trendi”ne paralel olarak et ürünlerinde yeniliklere imza atıyor. İlk olarak sadece yüzde 1 yağ oranı içeren, düşük kalorili ve protein oranı yüksek ‘Fit Yaşam’ ürünlerini sundu. Ardından tüm ürünlerine ‘Glutensiz’ etiketi koyan Polonez, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek glutensiz pastırmayı da üretmeye başladı. Artık tüm ürünleri glutensiz olan Polonez için sırada, şarküteride inovasyonu kanıtlayacak pek çok yeni ürün daha var. 

Şarküteri et ürünleri sektörü, yeni tüketim alışkanlıklarıyla birlikte sürekli gelişen ve değişime açık olan bir sektör konumunda. Sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmalarıyla, yeni lezzet formülleri geliştiren Polonez; sporcular, diyet yapanlar için özel olarak formüle ettiği Fit Yaşam ürünlerinden sonra pastırma hariç tüm ürünlerinin gluten içeriğini 20 mg/kg ile sınırlandırdı. Gluten diyeti yapanları doğru yönlendirmek amacıyla ürünlerin ambalajı üzerindeki etiketlerde bu bilgiyi paylaşmaya başlayan Polonez, gluten hassasiyeti olan tüketicilerden gördüğü yoğun ilgi üzerine Ar-Ge çalışmalarını hızlandırdı ve bir ilk olarak glutensiz çemensiz pastırmayı da tüketicilerine sunmayı başardı. Şimdi ise doğal kuzu bağırsağında, soyulmadan tüketilebilen sosisler raflarda yerini almaya başladı.

Fit Yaşam, Mini Paketler ve Glutensiz…

32 yıldır toplum sağlığına uygun, fonksiyonel ve inovatif besinler üretmek için çalıştıklarını ve bu konuda sektöre liderlik ettiklerini belirten Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy, “Her zaman toplum sağlığını ön planda tutan bir üretim anlayışına sahip olduk. Yaptığımız çalışmalarda son dönemlerde hızla değişen beslenme şekillerine uygun alternatif lezzetler oluşturmaya odaklandık. Ar-Ge ekibimiz ile yeni tatlar ve inovatif ürünler üzerinde çalışıyoruz. Diyet yapanlar ve sporcular için daha az yağlı ve kalorili Polonez Fit, günümüzün değişen beslenme alışkanlıklarına göre hazırlanan Polonez Mini ve gluten hassasiyeti olanlar için özel olarak formüle edilmiş Polonez Glutensiz ürünlerimizden sonra sosis kategorisinde yepyeni bir lezzeti daha tüketicilerimizle buluşturduk” dedi.

Frankfurter ve Bratwurst sosis

Özel olarak formüle edilmiş Frankfurter ve Bratwurst sosisler, dana eti ve özel seçilmiş baharatlarla hazırlanarak üretiliyor. Frankfurter ve Bratwurst sosisler kayın ve kiraz ağaçlarının talaşlarında fümelenerek pişiriliyor. Frankfurter sosis ise, ürün lezzetini koruması için doğal kuzu bağırsağında hazırlanıyor. Doğal kuzu bağırsağında olduğunda soyulmadan tüketime uygun olup, böylece pişirildiğinde tüm lezzeti içerisinde kalıyor.