Ranchero’dan Meksika usulü vegan Fajita

Ranchero, vegan misafirlerine beslenme tarzlarından ve damak tadından taviz vermeden rahatlıkla tüketebilecekleri özel lezzetler sunuyor.

Ranchero, vegan misafirlerine beslenme tarzlarından ve damak tadından taviz vermeden rahatlıkla tüketebilecekleri özel lezzetler sunuyor. Mekan, Meksika’nın klasik yemeği Fajita’yı içerisinde hiçbir et ürünü ve hayvansal gıda olmadan, karamelize soğan, renkli biberler, bitkisel yağ, sarımsak püre, dağ kekiği, kimyon, isli paprika ve kişniş ile sotelenen mantarlardan hazırlayarak yanında özel soslar ve el yapımı mısır tortillası eşliğinde servis ediyor.

Türk & Meksikalı aile tarafından işletilen ve Meksika’ya özgü gerçek yerel yemekleriyle ünlenen Ranchero, beslenme tarzı olarak et, beyaz et ve balık tüketmeyen, ayrıca bu hayvanlardan üretilen hiçbir gıdayı da yemeyen Vegan’lara özel reçeteler oluşturdu. Bir Meksika klasiği olan Fajita’yı vegan kültürüne göre yeniden yorumlayan mekan, içinde fasulye püresi, yer fıstığı püresi ve zengin mevsim sebzelerinin olduğu Plato Vegano isimli yemeğiyle de veganların gönlünde taht kurmaya hazırlanıyor.