Saner Gıda, ihracat ağını genişleterek bayilik oluşturacak

Saner Gıda; Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt, Almanya, Tanzanya, İngiltere, Dubai ve Katar’a direkt ve dolaylı olarak ihracat gerçekleştiriyor. İhracatta farklı pazar sayısını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren firma, ayrıca Türkiye geneli bayi ağı oluşturacak.

BERRİN SESLİ- GAZİANTEP

Gaziantep’te 2011 yılından bu yana sirke ve sos imalatı grubunda üretim yapan Saner Gıda; Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt, Almanya, Tanzanya, İngiltere, Dubai ve Katar’a direkt ve dolaylı olarak ihracat gerçekleştiriyor. İhracatta farklı pazar sayısını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren firma, ayrıca Türkiye geneli bayi ağı oluşturacak.

“Sos üretiminde iddialıyız”

Toplam 500 metrekare alanda faaliyet gösterdiklerini söyleyen Saner Gıda Firma Sahibi Mehmet Teke, “Firmamızda sirke grubunda yıllık 2 bin ton, ketçap’ta 700 ton, sos grubunda 2 bin 700 ton üretim gerçekleştiriyoruz. Sos olarak; ketçap, mayonez, acı biber sosu, barbekü sosu, limon sosu üretiyoruz. Kendi markalarımız olan Natte, Eğebey ve Bisos adı altında üretim yapmaktayız. Ayrıca kendi markalarımızın haricinde Türkiye çapında nar sosu ve limon sosu grubunda 40’a yakın firmanın kendi markasına fason üretim yapmaktayız. Bu da firmaların bize vermiş oldukları güveni göstermektedir. Biz her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Yapmakta olduğumuz işimizde iddialıyız. Kaliteden hiçbir şekilde taviz vermiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ürün yelpazemizi genişleteceğiz”

2019 yılında iç pazarda bayi ağı oluşturmak istediklerine değinen Mehmet Teke sözlerine şöyle devam etti; “Dış pazarda yeni ihracat bölgeleri yakalamayı hedefliyoruz. Markalarımızı ön plana çıkararak tanınmış markaların arasında yer almak için çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için sektörümüz ile ilgili fuarları yakından takip ediyoruz. Bu yıl koyduğumuz hedeflerimizi yakalayacağımıza inanıyorum. Üretim kapasitemizi artırmaya yönelik yatırımlar yaptık. Sürekli gelişen ve yenilenen teknolojiye ayak uydurmak adına makine parkurumuzu yeniledik. İlerleyen zamanlarda yine yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir. Ürün çeşitliliğimizi artırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Gelecek yıllarda yeni sos gruplarında üretim yaparak ürün yelpazemizi genişleteceğiz.”