Şekeroğlu Baharat 4 şirketle hedef büyüttü

Şekeroğlu Baharat, Şekeroğlu Baharatçılık Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti., Beşer Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti.,Şekeroğlu Pazarlama Ltd.Şti. Ve Şekeroğlu Group Ltd.Şti. Olmak üzere 4 şirketle hedef büyüttü.


Hüsnügül ŞURGUN-GAZİANTEP

Şekeroğlu Baharat, Şekeroğlu Baharatçılık Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti., Beşer Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti.,Şekeroğlu Pazarlama Ltd.Şti. Ve Şekeroğlu Group Ltd.Şti. Olmak üzere 4 şirketle hedef büyüttü.

Sektörede çeyrek asırı geride bıraktıklarını söyleyen Şekeroğlu Baharatçılık Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Şekeroğlu, “1999 yılında Kilis Organize sanayi Bölgesi'nde 500 metrekare alanda 10 kişi ile faaliyete başladık, kısa zamanda büyümeyi hedefledik ve şu an 4 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik bir alanda üretim yapmaktayız. Toplamda 4 şirketimiz var. Bunun iki tanesi Kilis'te iki tanesi Gaziantep'te bulunmaktadır. Kilis'te ki firmalarda üretim yapılmakta, Gaziantep'te bulunan firmalarda ise pazarlama faaliyetlerimiz yapılmaktadır. Ayrıca Gaziantep'te iki tane de perakende satış mağazamız bulunmaktadır.

Kahvemo markasıyla tek kullanımlık menengiç kahvesi

Yöresel ürünlere ağırlık verdiklerini söyleyen Şekeroğlu, "Zahter, menengiç kahvesi ve çiğ köfte setinde firma olarak birçok yeniliğe imza attık. Pratik köfte setlerini ülkemize ilk sunan firma biziz, yakın zamanda bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uzun süren çalışmalar neticesinde menengiç kahvesini tek kullanımlık hazır paketlerde sunmaya başladık.Bu tam bir inovasyon. Sıcak suyunuz hazırsa kahvenizde hazır. Çok sayıda ürün grubumuz olmasına rağmen yöresel ürünlerin pazarlamasına yönelik çalışmalarımız daha yoğun” ifadelerini kullandı.
15 tane markaları olduğuna ve bunun 10 tanesini aktif kullandıklarına dikkat çeken Şekeroğlu, “Şekeroğlu markasıyla her çeşit baharat, kahvaltılık zahter, klasik ve toz menengiç kahvesi, Türk kahvesi, dibek kahvesi, hazır salep, çerez tatlısı, nar ekşisi ve nar ekşili soslar ayrıca Kafkaform markası ile bitkisel ürünler, Sıra ve Sıla markalarıyla pratik çiğ köfte setleri, Paşa Keyfi markası ile Osmanlı kahvesi ayrıca Kahvemo markasıyla üretilen onlarca çeşit hazır kahve çeşitlerinin üretimini yapıyoruz. Türkiye geneli yaklaşık 40'a yakın bayimiz var. Merkezi Gaziantep olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde baharatçılara ürün veriyoruz” diye konuştu.
Son olarak ihracat rakamlarına ve tanıtımın önemine değinen Necmettin Şekeroğlu, “Geçen yıl yaklaşık 3 milyon dolar ihracat yaptık. Bu yıl için hedeflenen ihracat rakamımız ise 5 milyon dolar. Hedef pazarlarımız arasında Rusya, Katar ve Dubai var. Tanıtım ve fuarlara çok önem veriyoruz. Sektörümüzle ilgili bütün fuarlara katılmaya özen gösteriyoruz. Dubai'de yapılan Gulfood 2018'de yerimizi almıştık ve bizler için çok verimli bir fuar oldu. Gulfood 2019 'da da yer almayı planlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.