Tefal'in 60’ıncı yılı kutlandı

1956 yılında Fransız mühendis Marc Grégoire’nın Tefal adıyla kurduğu şirketi ve Paris’te açtığı ilk mağazası ile yoluculuğuna başlayan Tefal, bugün 120 ülkede pişirme ve küçük ev aletleri kategorisinde bir marka olarak 6 nesildir yoluna devam ediyor.


Tefal bu yıl tüm dünyada 60’ıncı yılını kutluyor. Tefal’in doğum günü Groupe SEB Pazarlama Direktörü Zümrüt Tamer ve Arda Türkmen’in ev sahipliğinde Mükelef Karaköy’de düzenlenen davetle kutlandı.
Tefal, 60’ıncı yılını kutluyor. 1956 yılında Fransız mühendis Marc Grégoire’nın Tefal adıyla kurduğu şirketi ve Paris’te açtığı ilk mağazası ile yoluculuğuna başlayan Tefal, bugün 120 ülkede pişirme ve küçük ev aletleri kategorisinde bir marka olarak 6 nesildir yoluna devam ediyor.

Tefal’in başarısındaki en önemli sırrı inovasyon olarak belirten Groupe SEB Pazarlama Direktörü Zümrüt Tamer, markanın özünde bulunan yenilikçi ruh, öncü AR-GE uygulamaları ve tüketicilerin ihtiyaçlarını anlama yeteneğinin, altı nesildir Tefal’in büyüyen başarısının formülü olduğunu söyledi.
Tefal’in 60’ıncı yılı için hazırladığı özel menü ile davetlileri Mükellef Karaköy’de karşılayan Arda Türkmen, Tefal ile uzun yıllardır süren stratejik işbirliğinin kariyerinde önemli bir yeri olduğunu belirtti. Yemek yapmayı bir yaratıcılık yolculuğu olarak tanımlayan Türkmen, Tefal’in inovasyonları ile sunduğu her yeni ürünü mutfağında keyifle denediğini dile getirdi.