Teksüt'den hem ısırılabilir hem sürülebilir peynir

Teksüt, ürün yelpazesine bu yılın başında Üçgen Peyniri ekledi. ‘Teksüt Tam Yağlı Üçgen Peynir’, 100 gramlık ambalajlar içinde 8 adet olmak üzere hazırlandı.

Bu peyniriyle özellikle çay-simit keyfine gastronomik bir katkı getiren Teksüt, ‘üçgen peynir ısırılabilir sertlikte mi olmalı, sürülebilir yumuşaklıkta mı’ ikilemine noktayı koyuyor. Teksüt Üçgen Peynir, hem ısırılabilir hem de sürülebilir kıvamda.

Teksüt için tüketici yorum ve isteklerinin çok önemli olduğunu belirten Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, ürünün oluşma aşamasıyla ilgili şu sözleri söyledi:“2016 yılında Üçgen Peynir’in hazırlanması sürecinde tüketici yorumlarını değerlendirirken, tüketicilerin bir bölümünün üçgen peyniri ısırarak yemeyi, bir bölümünün ise simide veya ekmeğe bıçakla sürerek tüketmeyi tercih ettiği ortaya çıktı. Bu durumdan yola çıkan üretim ve Ar-Ge uzmanlarımız, her iki tarafı da memnun edecek özgün bir kıvam yakalamayı hedefledi. Ve sonuç olarak Teksüt Üçgen Peynir ortaya çıktı: İsteyen ısırarak yesin, isteyen sürerek tüketsin.”