Üçge, Japon elektronik devi Digi ile anlaştı

Mağaza ekipmanları ve raf sistemleri alanında çözümler sunan Üçge, perakende endüstrisi otomasyonu alanında dünyanın önemli şirketlerinden olan Digi ile stratejik iş birliği kararı aldı. Digi’nin Türkiye distribütörlüğünü yürütecek olan Üçge, Japon devini Türkiye’de her alanda temsil edecek.

Perakende sektörüne sunduğu mağaza ekipmanları ve raf sistemleriyle, sektöründe dünyanın sayılı firmaları arasına girmeyi başaran Üçge, tartım ve etiketleme ekipmanları üreticisi Digi - Teraoka ile Türkiye distribütörlüğü anlaşması gerçekleştirdi. İşbirliği sözleşmesi Üçge Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras ve Digi - Teraoka Yönetim Kurulu Başkanı Kazuharu Teraoka’nın katılımıyla Üçge’nin Bursa’daki fabrikasında imzalandı. 

4 Mayıs 2018 itibarıyla başlayan işbirliği ile ilgili açıklama yapan Üçge Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras şöyle konuştu: “Üçge olarak Digi ile stratejik öneme sahip iş birliğimiz Türkiye perakende sektörünün gelişimine yönelik çok önemli bir adım. Bildiğiniz gibi Üçge Grup olarak Türkiye perakende sektörüne 41 yıldır hizmet veriyoruz. Mağaza ekipmanları, depo raf sistemleri, elektronik, e-ticaret, sektörel yayınlar ve organizasyonlarla perakendenin her alanında sektörün çözüm ortağı konumundayız. Yüzde yüz yerli sermayeli bir firma olarak, perakende sektöründeki ilklerimiz ve yenilikçi ürünlerimizle sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktan büyük gurur duyuyoruz.”
Üçge’nin gelişen organizasyon yapısıyla perakende sektörüne 8 ayrı şirketle hizmet verdiğini belirten Gökçin Aras, Üçge Elektronik ile 25 yıldır sektörü ileri taşıyan çözümler sunduklarını dile getirdi. Aras, “Perakende sektörünün hızlı gelişimine paralel olarak, sektörün şimdiki ve gelecekteki ihtiyaçlarını doğru analiz ederek kalite-fayda-fiyat dengesiyle en doğru çözümleri sunma gayesi içindeyiz. Perakende sektörünün gelişen ve farklılaşan ihtiyaçlarına en doğru ve en kapsamlı çözümleri sunma çabamız ve büyüyen hedeflerimiz doğrultusunda Üçge olarak diğer markalarla süregelen anlaşmalarımızın yanı sıra dünya devi Digi ile de stratejik iş birliği kararı aldık. Üçge Grup çatısı altında tüm şirket ve birimlerimizle perakendede ihtiyaç duyulan her noktada hizmet vereceğiz” dedi.

“İki firmanın kurumsal kültürü birbirine çok yakın”

Digi - Teraoka Yönetim Kurulu Başkanı Kazuharu Teraoka, Üçge ile yapılan stratejik iş birliğinden çok memnun olduklarını belirtti. Teraoka iş birliği hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Üçge, rafların tek tek elle yapıldığı dönemde, perakende raf sistemleri üretiminde sanayileşmiş dünyadaki ilk firmalardan bir tanesi. Bu başarılı geçmiş Üçge’yi pazarın lideri konumuna getirmiş. Bu yaklaşım Digi ile büyük benzerlik gösteriyor. Biz de dünyadaki ilk elektronik tartıyı 1965 yılında geliştirdik ve o dönemden beri perakende ve gıda endüstrisi çözümleri için yenilikler yapıyoruz. Digi de tıpkı Üçge gibi kendi iş alanında dünya lideri. İki firmanın da kurumsal kültürü ve kimyası birbirine çok yakın. Müşteri odaklı yaklaşımımız çok güçlü. Bu birliktelik sektörde elde edebileceğimiz en iyi kombinasyon. İş birliğimiz perakende sektörü temsilcilerine, yaşadıkları zorluklarla başa çıkabilecekleri en yüksek değeri ve çözümleri sunacaktır.”


Üçge Elektronik hakkında

ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., 1976’da ÜÇGE Mağaza Ekipmanları şirketi ile kurulan ve bugün şemsiyesi altında 8 ayrı şirket bulunan ÜÇGE Grup’un lokomotif şirketlerinden biridir. Sahip olduğu güç müşterisine verdiği güven ve görkemli eserleriyle var olduğu sektörlerde dünya pazarında ilk üç firma arasında yer almayı ana hedef olarak belirleyen ÜÇGE grubun, perakendenin elektronik altyapısına dair çözümlerini üstlenen firması ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., Türkiye sektöründe öncü konumdadır.
ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş., gelişen perakende sektörüne çözümler üretmek amacıyla sistem terazileri ve PC tabanlı terazilerin temsilciliğini almasıyla başladığı bu yolda kurulduğu 1994 ten bu yana başarıyla ilerlemektedir.
Başlangıçta yalnızca elektronik terazilerle sınırlı olan temsilciliği müşteri memnuniyetinin dışa yansıması ve başarılı bir satış trendi neticesinde perakende elektronik alt yapısına ait tüm ürünleri kapsayacak şekilde genişletilmiştir.
Ve bugün ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. temsilciliğini yaptığı ürün gruplarıyla perakende ve endüstri sektörüne “yüzde yüz doğru ürünlerle; yüzde yüz doğru çözümler” sunabilmektedir. ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. distribütörlüklerine dünya devi markaları ekleyerek ürün ve çözüm yelpazesini genişletmiştir. Başta barkodlu sistem terazileri olmak üzere, dilimleme ve et işleme makinaları ile etiketleyicilerin yanı sıra; perakende sektörüne anahtar teslim projeler sunmaktadır.
ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş, satışını yapmış olduğu tüm ürünlerin, eğitim, kuruluş, servis ve bakım işlemlerini tecrübeli personeli, yedek parça stoğu, yerinde 7/24 servis hizmetleri, hızlı ve güvenli teknik servis desteği ile ülke genelinde aynı standartlarla yapmaktadır.
Teknolojisi yüksek, yenilikçi mağazalar ve üretim tesisleri yaratmak için dünya devi markaların ürünlerini bünyesinde barındıran ÜÇGE ELEKTRONİK A.Ş. , Türkiye perakende devleri ve farklı endüstriyel sektörler için otomasyon çözümleri sağlamaktadır.

DIGI hakkında

1934 yılında Japonya’da TERAOKA ismi ile kurulan şirket, o yıllarda tartım sistemleri konusunda mekanik teraziler üretiyordu. Dijital teraziyi 1965 yılında üreten ilk firma da TERAOKA’dır. Bundan esinlenilerek global pazarda daha kolay anlaşılabilen bir marka olarak DIGI markası tüm dünyada tescil edilmiştir. Teraoka, 841 milyon $ cirosu, 3536 çalışanı, Japonya, Singapur, İngiltere ve Çin’de Ar-Ge ve üretim tesisleri ve dünya üzerindeki 150’ye yakın ülkedeki satış-servis ağı ile global bir şirkettir.
Perakende: POS sistemleri, Dijital teraziler, Etiket yazıcıları, Tartma-sarma-etiketleme makineleri, Elektronik Raf Etiketleri sistemi, Saf su otomatları, Geri dönüşüm makineleri, Hijyen ve atık yönetimi, Bulut ve sunucu sistemi
Gıda Endüstrisi: Tartma etiketleme sistemleri, Etiket yazıcıları ve aplikatörleri, Paketleme ve sınıflandırma ekipmanları,ambalaj kontrol sistemi, Üretim yönetim sistemi
Lojistik: Endüstriyel teraziler, Sayıcı teraziler, dijital göstergeler, Posta terazileri, ağırlık ve hacim ölçüm cihazları, Etiket yazıcıları, el terminalleri, Sipariş toplama ve sıralama sistemi
Konuk Ağırlama: POS sistemi, Sipariş giriş sistemi, Kendi kendine sipariş verme sistemi, Bilet otomatları, Delious bulut sistemi
Felsefesi “Yeni bir denge arayışı”