ULMA, dünyadan sonra Türkiye’de de liderlik hedefliyor

ULMA Ambalaj Makineleri Genel Müdürü Güneş Özmen, “Kısa vadede müşteri sayımızı artırarak daha fazla yatırımcıya ulaşmayı planlıyoruz. Uzun vadede ise paketleme denince dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilk akla gelen çözüm ortağının ULMA Packaging olmasını arzuluyoruz” dedi.

İleri teknoloji paketleme ve ekipmanları üreticisi ULMA Packaging, Türkiye’de sektöründe akla gelen ilk çözüm ortağı olmayı hedefliyor. 

ULMA Ambalaj Makineleri Genel Müdürü Güneş Özmen, “Kısa vadede müşteri sayımızı artırarak daha fazla yatırımcıya ulaşmayı planlıyoruz. Uzun vadede ise paketleme denince dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilk akla gelen çözüm ortağının ULMA Packaging olmasını arzuluyoruz” dedi.
ULMA Packaging olarak üstün teknoloji paketleme ekipmanı ve sistemlerinin tasarlanması konusunda dünyada referans konumda olduklarını dile getiren Özmen “Yerel hizmete verdiğimiz önem sayesinde dünya üzerinde geniş bir alanda varlık gösteriyoruz. 20 ülkedeki doğrudan yatırımlarımız ve 50’nin üzerindeki distribütörümüz sayesinde dünyanın her köşesine ulaşıyoruz” diye konuştu.

İnovasyon, kalite öncelik

Her müşteriye, ürününe uygun doğru paketleme çözümünü bulacağı garantisini verdiklerini belirten Özmen, “ULMA olarak her zaman müşterilerimizin ihtiyacı olan çözümü sunuyoruz. Piyasadaki en geniş nitelikteki makine ve uygulamaları sunuyoruz. Yüksek niteliklere sahip profesyonellerden oluşan ekibimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun tasarlanmış çözümler sunuyor. İnovasyon kalite önceliğimiz. 8 şirkette hizmet veren 4 binin üzerinde çalışanı olan ULMA Grubunun bir parçasıyız. ULMA 1961 yılından bu yana paketleme ekipmanlarının tasarımı ve üretimini gerçekleştiriyor. Satış öncesi ve sonrası hizmet de buna dahil” dedi.
Çevre konusunda duyarlı olduklarını belirten Özmen, “Ürünlerimizin tamamı paketleme sürecinde verimli bir şekilde çalışacak ve film, gaz, hava ve enerji tüketimini optimize edecek şekilde tasarlanıyor. Depolama ve taşıma maliyetlerini azaltmak amacıyla minimum paket hacmine ihtiyaç duyulmasını sağlıyor, çevre konusunda yaratabileceğimiz en küçük etkiye bile önem veriyoruz” diye konuştu.

“Dünyada referans konumdayız”

İnovasyondaki kararlılıklarının üstün kalite ve güveninirlik sayesinde paketleme ekipmanlarının üretimi konusunda kendilerini dünyada referans konumuna getirdiğini dile getiren Özmen, “Üretim süreçlerimizde toplam ekipman verimliliği sonuçlarının optimal olmasını temin eden onaylanmış kalite yöntemleri kullanılıyor. Tüm makinelerimiz CE belgelidir” dedi.
Firmaya ait teknoloji merkezi bulunduğunu dile getiren Özmen, “50’den fazla mühendis çalışmaktadır. Pazar tecrübemiz ve yüksek niteliklere sahip ekimiz uygun fiyatlarla maksimum seviyede teknoloji ve tasarım oluşturulmasını garanti ediyor. Müşterilerimizle işbirliğine çok önem veriyoruz. Servis ve müşteri desteği hizmetimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Uzman teknisyenler tarafından verilen eğitimleri yüksek verim sağlamak için önleyici bakım hizmetlerini kaliteli yedek parçalar ve hızlı teslimatı, özel uzmanlar ile yerinde teknik desteği veriyoruz” şeklinde konuştu.

A’den Z’ye hizmet

Geniş ürün yelpazesi sayesinde farklı kapasitelerde çalışan firmalara çözüm sundukları dile getiren Özmen sözlerine şöyle devam etti: “Çözüm sunarken evrensel tecrübesi ile ürüne ve uygulamaya özel paketleme makine ve sistemleri tasarlıyor ve üretiyoruz. Satış öncesi ve sonrası hizmetleri konusunda uzman kadrosunun detaylı yaklaşımıyla doğru paketleme tipi seçiminden bakım hizmetlerine kadar A’dan Z’ye hizmet veriyoruz. Gıdada kırmızı et ve et ürünleri, kanatlı et ve ürünleri, süt ürünleri, taze meyve-sebze, balık ve deniz ürünleri, unlu mamuller, hazır yemek, şekerleme, helva enerji barları üreten firmaları hizmet veriyoruz.”

Ürün gamı
Güneş Özmen ürün ve hizmetlerine ilişkin şu bilgileri verdi.
“Flowpack, Thermoform, Hazır Tabak Kapatma, Dikey, Shrink, Sleeve Paketleme makineleri ve ayrıca hat öncesi ve sonrası otomasyon sistemleri ile satış, teknik servis, yedek parça ve bakış sözleşmeleri konularında çözüm üretiyoruz. Ürün gamımızda tam otomatik paketleme sistemleri, flow pack paketleme makineleri, termoform paketleme makineleri, hazır tabak kapatma makineleri, dikey paketleme makineleri, shrink ve sleeve paketleme makineleri, denetim sistemleri, konveyör sistemleri ve robot modülleri bulunuyor.”