Üretim ve perakende satış noktalarında Üçge çözümleri

Dünyanın en önemli elektronik ekipman üreticilerinden Digi’nin Türkiye temsilciliğini Mayıs 2018 itibariyle alan Üçge Elektronik, perakende sektörüne özel çözümleri müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Dünyanın en önemli elektronik ekipman üreticilerinden Digi’nin Türkiye temsilciliğini Mayıs 2018 itibariyle alan Üçge Elektronik, perakende sektörüne özel çözümleri müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Perakendeye barkodlu ve barkodsuz (fiyat hesaplayan) terazi, vakum makineleri, dilimleme makineleri, kıyma makineleri, et ve kemik testereleri, elektronik raf etiketleri sunan marka üretim tesislerine de endüstriyel çözümler sunuyor. Endüstriyel alanda, paketleme, tartım etiketleme, ürün denetleme, et işleme gibi geleceğin teknolojilerini sunan şirket satış sonrası ürün destek hizmetlerini de yetkin teknik servis kadrosu ve geniş yedek parça stok yapısıyla sağlıyor. Perakende sektörünün endüstri 4.0 teknolojilerine uygun ekipmanlara ihtiyacının artmasına Üçge Elektronik birbirinden özel çözümler sunuyor. Yıllardır gıda marketlere barkodlu terazi sunan Üçge Elektronik, potansiyel müşteriyle göz seviyesinde ve satın aldığı bir ürüne uyumlu başka bir ürünün satışını öneren, çapraz satış tekniğini kullanma olanağı sunuyor. Bu örnek daha çok, tartılı ürün satışının yapıldığı şarküteri, meyve-sebze veya balık reyonlarında yaşanabiliyor. PC tabanlı donanım ve yazılımlara sahip olan Digi terazilerle birlikte hem etiketleme çözümleri sunarken hem de interaktif iletişim olanakları da sunuyor.

Üçge Elektronik raf, terazi ve kasada fiyat farklılıkları yaşanmasına 7-Segment ya da e-paper özellikli elektronik raf etiketleriyle, karışıklıklara ve sarf malzeme tüketimine son veriyor. Kasa, raf ve terazi arasında ortak fiyat oluşturularak müşteri memnuniyeti üst seviyelere çıkarılıyor. Digi markalı farklı ebatlardaki elektronik raf etiketleri ve SM 5300/5500/6000 serisi terazilerin birbirleriyle konuşabildikleri çözümleri tek elden sunan Üçge Elektronik, perakendecilerin odaklandıkları, proje yatırım maliyetlerinin, ileride karşılarına çıkacak ve varlıklarını devam ettirdikleri müddetçe gider olmaya devam edecek olan işletme maliyetlerinden daha düşük olduğuna dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra, 2017 yılında yürürlüğe giren, Hal Yasası kapsamında, ürün künyelerinin oluşturulması, takibi ve güncellenmesi gibi konuların altyapısına da çözümler sağlayan Digi-infotag ESL (Electronic Shelf Label) ile mevzuat ve tebliğlere uygun bilgilendirmeleri yapabiliyor, eksiklik ya da yanlışlıklardan kaynaklanabilecek cezai bedellerden koruyor.