Wish More Hotel’den yeni bir lezzet: Kestaneli Brownie

Wish More Hotel Istanbul’un Türk ve dünya mutfaklarının enfes tatlarını lezzet tutkunlarının sofralarına taşıyan maharetli aşçıları, Ocak ayına özel olarak misafirlerini Kestaneli Brownie’nin eşsiz tadıyla karşılayacak.

Wish More Hotel Istanbul, Ocak ayına özel olarak misafirlerine sunduğu Kestaneli Brownie ile lezzet tutkunlarının damaklarını şenlendiriyor. Türk ve dünya mutfaklarının enfes tatlarını sofralara taşıyan maharetli Wish More Hotel aşçılarının, çikolata, kestane şekeri ve cevizin benzersiz uyumunu deneyimlerken bir yandan da kış aylarında enerjiyle dolmak isteyen misafirler için özenle hazırladığı Kestaneli Brownie, eşsiz tadıyla unutulmaz bir ziyafet sunuyor.

Wish More Hote Istanbul’un yetenekli aşçıları, içindeki enfes tereyağından gelen yumuşak ve yoğun bir dokuya sahip olan Kestaneli Brownie’nin damaklarda benzersiz bir tat bırakmasının nedenini, bu mükemmel lezzetin hazırlanışında çok özel malzemelerin kullanılmasına bağlıyor.

En kaliteli bitter çikolatanın Bursa’nın geleneksel kestane şekeri ve cevizle harmanlandığı brownie için Urfa’dan özel olarak getirtilen tereyağı kullanılıyor. Brownie’nin yapılışında kış aylarının vazgeçilmez lezzeti kestanenin bilinçli olarak seçildiğini kaydeden aşçılar, C, B1 ve B2 vitaminleri bakımından çok zengin olan kestanenin çok farklı uçucu yağlar ile birlikte protein, potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum gibi madde ve mineraller içerdiğini hatırlatıyor. Düşük yağ ve yüksek nişasta değerleri ile ufalanan tatlı bir dokusu ve hafif bir lezzeti bulunan kestane hücrelerin yaşlanmasını önlerken, bir yandan da sakinleştirici özelliği ile lezzet tutkunlarının stres atmalarını sağlıyor.

Kestaneli Brownie ile Wish More Hotel misafirleri, enfes bir lezzetle günlerine keyif katarken, bol enerji toplayarak soğuk kış aylarında dayanıklılıklarını artırıyor.