Yıldız Teknopark, teknolojinin yıldızlarını belirliyor

Yıldız Teknopark’ın bu yıl ikincisini düzenleyeceği Teknolojinin Yıldızları Ödülleri, ‘Kuluçkanın Yıldızları’, ‘Teknopark’ın Yıldızları’ ve ‘Türkiye’nin Yıldızları’ olarak 3 farklı kategoride sahipleriyle buluşuyor.

Yıldız Teknopark, ileri teknolojiye ve yüksek standartlara sahip inovatif firmaları ödüllendirmeye devam ediyor. Yıldız Teknopark’ın bu yıl ikincisini düzenleyeceği Teknolojinin Yıldızları Ödülleri, ‘Kuluçkanın Yıldızları’, ‘Teknopark’ın Yıldızları’ ve ‘Türkiye’nin Yıldızları’ olarak 3 farklı kategoride sahipleriyle buluşuyor. 2017’nin inovasyon alanındaki en başarılı firmalarının ödüllendirileceği tören, 24 Mart 2017 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Kurulduğu günden bu yana, ileri teknolojiye ve yüksek standartlara sahip çalışmaların hayata geçmesi için akademi ve iş dünyası işbirliğini hedefleyen Yıldız Teknopark, bu hedefini Teknolojinin Yıldızları ödülleriyle de kurumsallaştırmayı amaçlıyor. Ödül töreninde ‘Türkiye’nin Yıldızları’ kategorisinde Ford Otomotiv, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. ve Vestel; ‘Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde ise Mercedes-Benz, Garanti Bankası ve Bayer gibi dev şirketler yarışacak.

Neutec İlaç, Ziraat Teknoloji ve Etiya sponsorluğunda gerçekleşecek ödül töreninde açılış konuşmasını yapacak olan Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, “Yıldız Teknopark’ın yenilikçiliğe ve araştırmacılığa verdiği önemle başlattığı ‘Teknolojinin Yıldızları’ Ödülü, inovasyon alanının gelişmesine sağladığı destek kadar, girişimcileri yatırımcılarla yeni işbirliklerinde buluşturmak açısından da faydalı bir işlev görüyor. Türkiye’de Teknopark alanında öncü kurumlardan biri olarak, inovatif firmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesini misyon edindik. Bu açıdan, ilkini 2015 yılında yaptığımız ‘Teknolojinin Yıldızları’ Ödülü’nün, vizyonumuzu genişletebileceğimiz ve alanımıza olan katkıyı artıracağımız bir hal almasından oldukça gurur duyuyoruz.” dedi.