Yörüksüt ürün ve hizmet gamını büyüttü

Süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yörüksüt, bu yıl ürün gamına 2 yeni kahvaltılık ürün daha ekledi.

Meltem Ahatoğlu/Mersin

Bu sene 25. yılını kutlayan Yörüksüt’ün Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, çeyrek asırdır kahvaltı sofralarına sağlık, sevgi, lezzet ve kalite sunduklarını belirterek, “Ürün ve hizmet gamımızı sürekli olarak geliştiriyoruz” dedi.
Süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yörüksüt, bu yıl ürün gamına 2 yeni kahvaltılık ürün daha ekledi. Mersin'deki 5 mağazasıyla kahvaltılık ürünleri tüketiciyle buluşturan firma, üçgen ve süzme peynir üretimiyle kahvaltılık ürün grubunu 30 çeşidin üzerine çıkarırken; toplamda da 90 ürün çeşidine ulaştı. Yörüksüt'ün tereyağı, beyaz peynir, örgü peynir, kaymak, labne gibi ürünlerine süzme ve üçgen peyniri de ilave ettiğini kaydeden Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, Türkiye'nin kahvaltı sofralarını Yörüksüt ürünleri ile donatacaklarını vurguladı.

Kahvaltılık 3 çeşit tereyağı, 15 çeşit peynir, 2 çeşit kaymak ve labne çeşitleri üreten Yörüksüt’ün süt ürünleri çeşidinin her geçen gün arttığını anlatan Öz, yoğurt ve ayran çeşitlerinin yanı sıra şalgam üretimine de başladıklarını hatırlattı. 2017’nin Yörüksüt’ün 25.yılı olduğunu dile getiren Ramazan Öz, “Bütün ürünlerimizde 25.yıl temasını işlediğimiz bir döneme girdik. Üretimimizin yüzde 90’ını sunduğumuz iç piyasada farklı ürün çeşitlerimizle tüketiciyle buluşacağız. Yüzde 10 düzeyinde olan ihracatı artırarak adımızdan yurtdışında da sıklıkla söz ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Yörüksüt’ün kahvaltı için çok zengin bir süt, yoğurt, peynir, kaymak ve tereyağ spektrumuna sahip olduğunu belirten Öz, bunu birebir yaşıyor gibi deneyimlemek için zengin bir Yörüksüt Kahvaltısı vizyonu sundu: “Doğal, lezzetli ve bol çeşitli bir kahvaltı için Yörük Lor Peyniri ile hazırlanmış sıkmanızın yanında bölgemize özgün damak tadıyla Yörük Ayran içebilirsiniz; ya da Yörük Tetrapak Süt veya tamamen hijyenik ve soğuk zincirle ayağınıza kadar getirilmiş, tam yağlı Yörük Çiğ Süt… Tabii ki sofrayı zengin peynir çeşitleriyle donatmak harika olur: Artık klasikleşmiş Yörük Beyazı ve Kaşarı; ya da Torosların doruklarında özel üretilmiş deri tulumu veya Çubuk Peynir, Civil Peyniri, Örgü Peynir, Labne, Süzme Peynir, Üçgen Peynir, Bez Tulum, Antep Peyniri, Köy Peyniri gibi çok farklı lezzet temalarından seçmeler… Tostunuza ve kızarmış ekmeğinize süreceğiniz Yörük Tereyağı ve Kaymağı; ya da Yörük Rulo Kaymak üzerinde gezdirilen bal…”

“Fabrika satış noktalarını yeniledik. Bu yıl da yeni mağazalar açıyoruz”

Zengin ürün gamına zengin hizmet gamını eklediklerini ifade eden Öz, “Bu amaçla Yörüksüt Fabrika Satış Noktalarını yeniliyoruz, büyütüyoruz ve sayılarını artırıyoruz. Geçen sene iki yeni şube açtık ve Pozcu şubemizi baştanbaşa yeniledik; bu sene de yeni şubeler ve bir gurme şube açarak büyümeye devam edeceğiz. Ayrıca Tarsus ve Adana’da da ilk şubelerimizi açmayı planlıyoruz. Şubelerimizde Yörüksüt ürünlerine ilaveten bal, helva, yumurta, zeytin gibi en kaliteli şarküteri ürünlerini de müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Hizmette fark yaratanın insanlarımız olduğu bilinciyle, tüm şube çalışanlarımızı büyük bir özenle seçtik ve eğittik. Onlar da en önemli görevlerinin müşterilerimizi en üst düzeyde memnun etmek olduğunun bilincindeler” dedi.

“Yakında e ticarete başlıyoruz”

Hizmet boyutlarını katlamak ve tüm ülkeye yaymak için çok gelişmiş bir web sitesi yaptıklarını ve yakında e-ticarete başlayacaklarını ifade eden Öz, “Tüm ürün gamımızı, süt ve ürünleriyle ilgili her türlü bilgiyi, yemek tariflerini ve bütünsel sağlıklı yaşam ipuçlarını web sitemizde bulabilir ve oradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-ticaret sitemiz hizmete girdiğinde isterseniz siparişinizi önceden verip geçerken satış noktasından alabilirsiniz; isterseniz de biz sizin adresinize getiririz; Yörüksüt’te hizmetin sınırı yoktur” dedi. Ramazan Öz son olarak paydaşlığa vurgu yaparak, “Geniş bir ailenin Yörüksüt ürünleriyle yaptığı sıcacık, sevgi dolu bir kahvaltıyı gözünüzün önüne getirin. İşte biz o sıcaklığı ve sevgiyi tüm paydaşlarımızla devamlı yaşıyor ve onu devamlı olarak besleyip büyütüyoruz. Paydaşlarımız mı kim? En başta müşterilerimiz, sonra tedarikçilerimiz, çalışanlarımız, içinde yaşadığımız ve bir parçası olduğumuz toplum ve hissedarlar. Biz bunların hepsini Geniş Yörüksüt Ailesi olarak görüyor ve onlara sağlık ve sevgi sunuyoruz” dedi.