HABERLER

Domates üretiminin yarısı beş ilde

Türkiye'de geçen yıl 12,6 milyon ton domates üretimi yapılırken, Antalya 2 milyon 410 bin tonla ilk sırada yer aldı. Domates üretiminde Anlatya'yı 1 milyon 575 bin tonla Bursa, 975 bin tonla Manisa...

Tütün ürünlerinin piyasa arzına süre şartı

Piyasaya Arz Uygunluk Belgesi alınan ürün çeşidi, belge veriliş tarihinden itibaren 90 gün içinde piyasaya arz edilecek. Aksi takdirde belge iptal edilmiş sayılacak.

Fransa'dan Türk kirazına yasak

Geçen yıl zirai ilaç kalıntısı nedeniyle Türkiye'den kiraz alımını durduran Fransa, aynı uygulamayı bu yıl da sürdürüyor.

İki ramazan arası ete yüzde 12,6 zam

Geçen yıl ve bu yılki ramazan ayı öncesi fiyatlar karşılaştırıldığında domatesin market fiyatı yüzde 103,25 arttı. Söz konusu dönemde et fiyatları da yüzde 12,62 zamlandı.

Rusya'ya domates için yeni teklif

Türkiye, Rusya'ya domates üretimi yapamadıkları mevsimlerde ihracat yasağının kaldırılması önerisini sundu.

Yaş çay alım fiyatı açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, 2017 yılında çay kilogram alım fiyatının, 2 lira artı 13 kuruş prim ile 2 lira 13 kuruş olarak belirlendiğini açıkladı.

Türk Kuru Meyve Sektörü, 36. Kuru ve Kabuklu Meyveler Kongresi’ne katıldı

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’ndan bir heyet, Hindistan’ın Chennai kentinde gerçekleştirilen 36. Kuru ve Kabuklu Meyveler (INC) Kongresi’ne katıldı.

MB Başkanı ile gıda ve tarımı konuştuk

Merkez Bankası, enflasyona etkisi nedeniyle yüksek gıda fiyatlarını mercek altına aldı. Bir süreden beri gıda fiyatlarının enflasyona etkisinin azaltılması için bir dizi çalışma yapılıyor. TCMB...

Gıda Ar-Ge Proje Pazarı, 417 proje başvurusu aldı

Gıda sektöründe yenilikçi fikirlerin sanayi ve ihracatla buluşması ve katma değerli üretimi arttırmak için Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından düzenlenen V. Uluslararası Gıda AR-GE Proje...

IGC, buğday üretim beklentisini değiştirmedi

IGC, buğday ve mısır üretim tahmininde değişikliğe gitmedi.