SAĞLIKLI BESLENME

İncir, bağışıklık sistemi için güçlü bir antioksidan

Kışın kurusunu yediğimiz inciri, dalından koparıp yemek için doğru zaman.

Jackfruit; yaşlanma karşıtı, doğal bir savaşçı

Türkiye’de Verita tarafından market ve satış noktalarına sunulan Jackfruit’in astımdan anemiye, kolon kanserinden tansiyona kadar birçok rahatsızlıkta önleyici etkisi bulunuyor.

Şekerin sağlığımıza zararları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz fazla şeker tüketiminin zararları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hızlı diyetin zararları

BariatrikLab Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi kurucusu Prof. Dr. Halil Coşkun, ‘kaza diyeti’nin beraberinde getirdiği riskler hakkında bilgiler verdi.

Deniz bitkilerinin sağlığa faydaları

Diyetisyen Emre Uzun, Dünya genelinde ortak olarak en çok tüketilen besinin deniz yosunu olduğunu söyledi.

Probiyotikler, bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor

Diyetisyen Elvan Odabaşı, Ramazan Bayramı öncesinde seyahate çıkacaklara ve sindirim sistemi hassas olanlara bazı önerilerde bulunuyor.

Yaz alerjileri

Yaz aylarında en çok görülen alerjilerin polen alerjisi, alerjik astım, sivrisinek arı sokmalarının alerjik reaksiyonları, güneş alerjisi, oral alerji sendromu olduğunu söyleyen Diyetisyen Emre...

Beslenme ve sağlıklı yağlar

Sağlıksız beslenmek diyabet, hipertansiyon, kalp-damar ve böbrek hastalıklarına yol açabilir. Bir besinin tek başına mucize etkisi yoktur. Beslenme bir bütündür.

Dondurma, kemik ve diş sağlığı korunmasında önemli role sahip

Dondurma, kalsiyum, fosfor, A vitamini, B vitamini gibi vitamin ve minerallerden zengin olmasının yanı sıra sütten üretildiği için sağlığımıza da önemli katkılar sağlıyor.

Sütsüz meyve dondurmaları süt alerjisi olan çocukların yanında

Dondurmacı Yaşar Usta’nın taze mevsim meyvelerininin özüyle hazırladığı sütsüz meyveli dondurmaları sayesinde artık süt alerjisi olan çocuklar da rahat bir şekilde dondurma...